احداث پردیس‌های علم و فناوری در بخش کشاورزی

پردیس های علم و فناوری

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

معاون فناوری ونوآوری وزارت علوم گفت: با راه اندازی ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد فناور در کشور تاکنون بیش از ۹۰ هزار شغل توسط شرکت‌های‌ دانش‌بنیان ایجاد شده است.

عصر سه شنبه در مراسمی با حضور علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، میثم پیله فروش  معاون اقتصادی استانداری، فاطمه محمدبیگی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه‌ها و شرکت‌های‌ دانش‌بنیان ضمن تجلیل از خدمات سه ساله مصطفی مافی رئیس سابق، جعفر احمدی بعنوان رئیس جدید پارک علم و فناوری قزوین معرفی شد.

علی خیرالدین در این مراسم اظهارداشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان دانش بنیان، اشتغال و کارآفرین نامیده شده همه باید تلاش کنیم تا منویات رهبری پیاده شود و در این راستا حمایت های لازم صورت خواهد گرفت تا توسعه شرکت ها ممکن شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم تصریح کرد: تاکید داریم که رئیس پارک جایگاه پارکبانی ندارد بلکه باید ساختار ایجاد کند و با بخش خصوصی و دولتی حتما تعامل منطقی و مطلوبی داشته باشد و بتواند از ظرفیت های دانشگاهی نیز استفاده مناسبی کند.

وی اضافه کرد: در شرایطی که دانشگاه‌های آزاد و پیام نور بیش از ۲۲ میلیون مترمربع فضای سرپوشیده دارند اما پارک های علم و فناوری با کمبود شدید فضا برای استقرار واحدهای دانش بنیان مواجهند لذا بایستی بتوانیم  از همه امکانات آموزشی موجود کشور استفاده بهینه کنیم.

احداث پردیس‌های علم و فناوری در بخش کشاورزی

خیرالدین بیان کرد: راه اندازی ۱۰ پردیس علم و فناوری در بخش کشاورزی در دستور کار این معاونت قرار دارد که تاکنون ۴ پردیس در استانهای کشور راه اندازی شده است.

وی گفت: قزوین به عنوان قطب کشاورزی کشور می تواند نامزد ایجاد پردیس های فنآوری کشاورزی باشد و آماده همکاری در این عرصه هستیم.

این مسئول علمی یادآورشد: استان قزوین بر اساس گزارش معاون اقتصادی استانداری با داشتن خوشه های صنعتی در رسته های شوینده ها، قطعات خودرو، لوازم خانگی و کاشی و سرامیک و شیشه می تواند نسبت به راه اندازی پردیس های خصوصی اقدام کند و سرمایه گذاری در این عرصه حتما اقتصادی خواهد بود.

ایجاد ۹۰ هزار شغل توسط شرکت‌های‌ دانش‌بنیان

خیرالدین گفت: در کشور بیش از ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد فناور داریم و عرصه فنآوری و نوآوری را یک عرصه بهم پیوسته می دانیم و اعتقاد داریم زایش و تولید شرکت‌های‌ دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها صورت می گیرد و حتما باید این مراکز بتوانند با دانش به نیازها پاسخ دهند.

وی یادآورشد: تاکنون ۹۰ هزار شغل توسط شرکت‌های‌ دانش‌بنیان ایجاد شده که با رشد ۴۰ درصدی مواجه بوده ایم.

خیرالدین افزود: طرح دستارفناوری و گرند فناوری باید از سوی روسای پارک های علم و فناوری جدی گرفته شود تا بتوانیم با ایجاد اشتغال برای دانشجویان فارغ التحصیل از این ظرفیت هم بخوبی استفاده کنیم.

وی اظهارداشت: وجود ۲۵۰ واحد فناور و ۴۲ شرکت‌ دانش‌بنیان در استان قزوین یک ظرفیت و استعداد ارزشمند است که می تواند نقش این استان را در عرصه ملی نیز برجسته کند.

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در ادامه ضمن تقدیر از خدمت سه ساله مصطفی مافی رئیس سابق، جعفر احدی را به عنوان رئیس جدید پارک علم و فناوری قزوین معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *