احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای دانشگاه آزاد

تفاهم نامه

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

بر اساس تفاهم‌نامه مشترکی که امروز بین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه آزاد اسلامی امضا شد، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی با کمک به تعاونی‌ها احداث می‌شود.

به نقل از  تسنیم، بعد ازظهر امروز  تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه آزاد اسلامی در محل این وزارتخانه به امضا سید صولت مرتضوی،‌ وزیر کار و محمد مهدی تهرانچی رئیس دانشگاه آزاد رسید.

 در راستای این تفاهم نامه قرار است ظرف 2.5 سال با همکاری تعاونی‌های مسکن تعداد 100 هزار واحد مسکونی برای استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور احداث شود.

صولت مرتضوی، وزیر کار گفت: برای اشتغال دانش‌بنیان ناچاریم از صاحب‌نظران دانشگاهی استفاده کنیم، و با پیوند بین صنعت و دانشگاه از واردات بسیاری از محصولات خارجی با  جایگزینی تولید داخل بی‌نیاز شویم.

وزیر کار با اشاره به اینکه  در حال حاضر بسیاری از صادرات ما مواد خام معدنی است که اگر با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و متخصصان دانشگاهی آنها را به مواد دارای ارزش افزوده تبدیل کنیم، می‌توان درآمد بیشتری کسب کرد. همچنین ارائه آموزش‌های مهارتی و فنی در جوار کارگاه‌ها نقش مهمی در تربیت نیروی متخصص و ماهر دارد.

مرتضوی گفت: ما با استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های تامین اجتماعی و در همکاری با متخصصان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانیم در زمینه بهداشت و درمان هم خدمات قابل توجهی ارائه کنیم.

وی با اشاره به برنامه دولت سیزدهم در احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور گفت: این برنامه تا الان توفیقات خوبی داشته، البته یک فرایند بلندمدت است که در آینده نتایج آن را ملاحظه خواهیم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: استادان و کارمندان دانشگاه آزاد هم می‌توانند در این طرح صاحب خانه شوند و ما از ظرفیت تعاونی‌های بخش مسکن در احداث مسکن استفاده کنیم.

به گفته مرتضوی؛ تاکید رئیس‌جمهور بر استفاده از ظرفیت متخصصان دانشگاه‌ها است و این تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه آزاد امضا شد در راستای استفاده از این ظرفیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *