اخبار کسب و کار

خبرگزاری مهر

خبرگزاری تسنیم

 • عدالت اجتماعی، اصل بنیادین جمهوری اسلامی ایران است
  on 18 خرداد 1402

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عدالت اجتماعی را اصل بنیادین و ریشه‌ای جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: موضوع عدالت اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران نه فقط قلمرو در سیاست اجتماعی بلکه یک باور اصولی ریشه‌دار در قانون اساسی و باور‌های دینی و اسلامی است.

 • فرصت جامعه کارگری از حضور در اجلاسیه سازمان بین‌المللی کار
  on 18 خرداد 1402

  عضو هیئت‌ مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران خواستار توجه مسئولان به شنیده‌شدن صدای کارگران در سازمان بین‌المللی کار شد و گفت: امیدوارم با دستاورد و خروجی خوبی از اجلاسیه سازمان بین‌المللی کار برگردیم که منفعت آن به نفع جامعه کار باشد.

 • قوانین روابط کار در ایران حمایتی است
  on 18 خرداد 1402

  رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با بیان این‌که قوانین روابط کار در ایران حمایتی است، گفت: ایران به‌عنوان یک کشور مدعی در حوزه روابط کار، در عرصه‌های بین‌المللی حرف برای گفتن دارد.

 • حمایت از 40هزار و 800 طرح اشتغالزا در 1401 از سوی صندوق کارآفرینی
  on 17 خرداد 1402

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه عمده حمایت صندوق از طرح‌های کوچک و خرد است، گفت: در سال گذشته 40هزار و 800طرح اشتغال‌زا در سراسر کشور مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار گرفت.

 • حذف تکلیف قانونی حداقل دستمزد 1 میلیون کارگر در مناطق آزاد
  on 17 خرداد 1402

  برخی آمارهای غیررسمی حاکی است، بیش از یک میلیون کارگر در مناطق آزاد مشغول کار هستند که از شمول قانون کار خارجند و کارفرمایان تکلیفی درباره پرداخت حداقل دستمزد به آنها ندارند.

سایت خبری تحلیلی کسب و کار

 • ضرورت تبدیل بخش غیرمولد به مولد
  on 18 خرداد 1402

  سرمقاله انتقال پول حقیقی از فعالیت‌های سوداگرانه اقتصادی به بخش تولید می تواند گام بزرگی برای رشد اقتتصادی باشد. اگر توان مقابله با فعالیت های دلالی و سوداگری فراهم باشد و عزم جدی دولت در راستای توقف دلالی در اقتصاد پیش برود، رشد صنعت به هدف تعیین شده نزدیک خواهد شد. همچنین اگر طرح مالیات … The post ضرورت تبدیل بخش غیرمولد به مولد appeared first on سایت خبری تحلیلی کسب و کار.

 • شماره ۲۷۸۳ روزنامه کسب و کار
  on 18 خرداد 1402

  The post شماره ۲۷۸۳ روزنامه کسب و کار appeared first on سایت خبری تحلیلی کسب و کار.

 • کاهش نرخ دلار روی فروش شرکت‌ها اثر نخواهد داشت/ مانعی برای عرضه خودرو در بورس وجود ندارد
  on 18 خرداد 1402

  به گزارش کسب و کار نیوز، مجید عشقی در جمع سهامداران و بازدیدکنندگان از پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی گفت: اتفاق‌های گذشته برای سیاست‌گذاران تجربه‌هایی را به همراه داشت و اکنون تصمیماتی که در خصوص صنایع مختلف وضع می‌شود با تامل بیشتری اخذ خواهد شد. وی با اشاره به این‌که خوشبختانه در مجلس شورای اسلامی با … The post کاهش نرخ دلار روی فروش شرکت‌ها اثر نخواهد داشت/ مانعی برای عرضه خودرو در بورس وجود ندارد appeared first on سایت خبری تحلیلی کسب و کار.

 • پاسخ به ۱۶ پرسش مردمی در خصوص «کالابرگ الکترونیک»
  on 18 خرداد 1402

  به گزارش کسب و کار نیوز، مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک از ۱۳ خردادماه به صورت سراسری به مرحله اجرا درآمده است که در مرحله اول اجرای این طرح، یارانه اعتباری دهک یک تا سه، ۲۰ درصد افزایش یافته است؛ بر اساس این طرح، در این مرحله، فقط خانوارهایی که در دهک ۱ تا ۳ … The post پاسخ به ۱۶ پرسش مردمی در خصوص «کالابرگ الکترونیک» appeared first on سایت خبری تحلیلی کسب و کار.

 • با ابلاغ بانک مرکزی/بانک‌ها و موسسات اعتباری موظف به انتشار مصوبات شدند
  on 18 خرداد 1402

  به گزارش کسب و کار نیوز، در این بخشنامه آمده است: در اجرای تکالیف مقرر در قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب سال ۱۳۸۷ و ضوابط اجرایی آن و قانون ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد مصوب سال ۱۳۹۰ و با عنایت به تعاریف مقرر در ماده نخست قانون انتشار و دسترسی … The post با ابلاغ بانک مرکزی/بانک‌ها و موسسات اعتباری موظف به انتشار مصوبات شدند appeared first on سایت خبری تحلیلی کسب و کار.

خبرگزاری خبرآنلاین

تجارت نیوز

 • قیمت نفت به 100 دلار می‌رسد؟/ افزایش نوسانات در بازار
  on 18 خرداد 1402

  قیمت نفت این هفته نوسان زیادی را پشت سر گذاشت. بازار طلای سیاه که هفته را صعودی آغاز کرده بود، روز سه‌شنبه نزولی شد و دیروز بار دیگری روند صعودی به خود گرفت تا بار دیگر کارشناسان بحث نفت 100 دلاری را پیش بکشند. اما چه متغیرهای مهمی بر بازار این هفته مؤثر بودند؟ نوشته قیمت نفت به 100 دلار می‌رسد؟/ افزایش نوسانات در بازار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.

 • بزرگترین بدهی تاریخ تامین اجتماعی تسویه شد
  on 18 خرداد 1402

  مدیر عامل سازمان اجتماعی خبر مهمی درباره پرداخت بزرگترین بدهی این سازمان اعلام کرد. به گفته مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی تسویه شده است. نوشته بزرگترین بدهی تاریخ تامین اجتماعی تسویه شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.

 • آغاز همکاری گروه مالی ترنج با بیمه سرمد
  on 18 خرداد 1402

  امروز در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی، گروه مشاور سرمایه‌گذاری ترنج همکاری تازه‌ای را با بیمه سرمد آغاز کرد. نوشته آغاز همکاری گروه مالی ترنج با بیمه سرمد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.

 • مخالفت تولیدکنندگان با قیمت مصوب مرغ/ مرغ‌داران در مرز ورشکستگی
  on 18 خرداد 1402

  دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه واردات تخم مرغ نطفه‌دار شرایط را برای تولیدکنندگان بدتر کرده است، گفت: ممکن است دوباره مازاد تولید و ورشکست شدن مرغ‌داران رخ دهد. به‌ویژه آنکه قیمت مرغ در حال حاضر آن‌ها را زیان‌ده کرده است. نوشته مخالفت تولیدکنندگان با قیمت مصوب مرغ/ مرغ‌داران در مرز ورشکستگی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.

 • دردسرهای تغییر ندادن ساعت رسمی کشور/ ساعت کاری کدام کارکنان تغییر کرد؟
  on 18 خرداد 1402

  تغییر ساعت کاری ادارات از روز ۱۶ خردادماه کلید خورد. به نظر می‌رسد دولت تازه به فکر چالش‌های ایجادشده در مسیر اجرایی شدن تغییر ساعت کاری ادارات افتاده است. قرار است ساعت کاری برخی از کارکنان برای رهایی از این چالش‌ها تغییر کند. اما کدام گروه‌ها باید منتظر تغییرات جدید در زمان کاری خود باشند؟ نوشته دردسرهای تغییر ندادن ساعت رسمی کشور/ ساعت کاری کدام کارکنان تغییر کرد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.

کسب نیوز

 • کلید رونق و توسعه صنایع‌دستی
  on 18 خرداد 1402

  مریم جلالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی بیان کرد: صنایع‌دستی نمود هر اقلیمی است که ساحت‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را نیز در خود دارد. صنایع‌دستی فضای هم‌گرایی و گفت‌وگوی بین تمدنی را ایجاد می‌کند همچنین موجب انسجام بین نسلی می‌شود. زنان نقش‌آفرینان اصلی این‌حوزه هستند که مادرانگی در آن تجلی دارد. از … The post کلید رونق و توسعه صنایع‌دستی appeared first on اخبار کسب و کار.

 • قوانین روابط کار در ایران حمایتی است
  on 18 خرداد 1402

  سمیه گلپور، رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با تأکید بر حضور جامعه زنان ایران در اجلاس‌های جهانی که نشست سازمان بین‌المللی کار (ILO) یکی از مهم‌ترین آن‌هاست، گفت: حضور زنان فرهیخته، دانشمند، هنرمند و شاغلین حوزه‌های مختلف در این عرصه‌ها باید پررنگ‌تر شود. علاوه بر اهمیت حضور جامعه زنان در اجلاس‌های جهانی سازمان … The post قوانین روابط کار در ایران حمایتی است appeared first on اخبار کسب و کار.

 • تقویت برند فولاد هرمزگان با اجرای طرح‌های توسعه‌ای
  on 17 خرداد 1402

  مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به موقعیت استراتژیک فولاد هرمزگان گفت: امروزه اغلب صنایع فولادی در دنیا در کنار آب‌های آزاد قرار گرفته‌اند تا بتوانند از مزیت دسترسی به بازارهای تامین و مصرف و همچنین استفاده از آب دریا، تولید و صادرات را انجام دهند. به همین دلیل منطقه ویژه خلیج فارس در استان هرمزگان … The post تقویت برند فولاد هرمزگان با اجرای طرح‌های توسعه‌ای appeared first on اخبار کسب و کار.

 • ملاک‌ های ارزیابی شرکت های دانش‌ بنیان
  on 17 خرداد 1402

  یکی از چالش‌های مهم زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان در کشور، معیارها و ملاک‌های ارزیابی این شرکت‌ها برای اعطای حمایت‌های دانش‌بنیانی است. در حال حاضر، پیچیدگی فناوری، ملاک ارزیابی دانش‌بنیان‌هاست و بسیاری از کارشناسان و فعالان زیست‌بوم اعتقاد دارند که برای حل مسائل روز در صنعت کشور، لازم است نظام ارزیابی مناسب‌تری برای دانش‌بنیان‌ها داشته باشیم. سهراب … The post ملاک‌ های ارزیابی شرکت های دانش‌ بنیان appeared first on اخبار کسب و کار.

 • لزوم تدوین برنامه بلندمدت درآمدزایی و توسعه برندینگ برج میلاد
  on 17 خرداد 1402

  با تغییر نگاه در حوزه برنامه ریزی و رفع موانع اجرایی توسعه برندینگ برج میلاد، باید برنامه بلندمدت درآمدزا به منظور تقویت جایگاه اقتصادی آن و ارائه خدمات فرهنگی و گردشگری در سطح کشوری و منطقه ای به مردم و گردشگران تدوین شود. نشست تعاملی ادارات کل برنامه و بودجه و دفتر پایش برنامه و … The post لزوم تدوین برنامه بلندمدت درآمدزایی و توسعه برندینگ برج میلاد appeared first on اخبار کسب و کار.

مشرق نیوز

باشگاه خبرنگاران جوان

  Feed has no items.

خبرگزاری ایلنا

 • روند گازرسانی به نقاط مرزی شتاب گرفته است
  on 18 خرداد 1402

  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: روند گازرسانی به نقاط مرزی در دو سال گذشته و در چارچوب تلاش‌های دولت سیزدهم به‌منظور تحقق شعار عدالت‌محوری شتاب گرفته است.

 • تیم واکنش سریع آبفای استان تهران به فیروزکوه اعزام شد
  on 18 خرداد 1402

  به دنبال بارش شدید باران در روز و شب گذشته و جاری شدن رواناب و سیلاب در شرق استان تهران، ۶ گروه واکنش سریع شرکت آب و فاضلاب استان تهران به فیروزکوه اعزام شدند.

 • تصادف خودروی حامل معاون وزیر اقتصاد/حال عمومی رییس کل گمرک خوب است
  on 18 خرداد 1402

  خودروی حامل رییس کل گمرک ایران در مسیر بروجرد در استان لرستان تصادف کرد و سرنشینان دچار حادثه شدند.

 • نحوه خرید از ترندیول ترکیه
  on 18 خرداد 1402

  خرید از ترندیول ترکیه یکی از عواملی است که در سال های اخیر نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است. ترندیول یک فروشگاه بزرگ اینترنتی است که فروش آن بر پایه موجود داشتن محصولات گسترده و زیادی خواهد بود. در ادامه این مطلب به بررسی جوانب مختلف خرید از ترندیول ترکیه می پردازیم که سرفصل های آن شامل موارد زیر می شود:

 • پریود چیست؟ همه‌چیز درباره پریود یا قاعدگی
  on 18 خرداد 1402

  چرخه قاعدگی یک فرایند طبیعی است که در بدن همهٔ افرادی که دارای سیستم تناسلی زنانه هستند اتفاق می‌افتد. این چرخه نقش مهمی در باروری ایفا می‌کند و شامل یک‌سری تغییرات هورمونی و فیزیولوژیکی است.

خبرگزاری برنا

خبرگزاری فارس

خبرگزاری ایمنا

خبرگزاری برنا