اخبار و اطلاعیه ها

اختصاص حمایت ۳۰ میلیاردی وزارت علوم برای پارک‌های فناوری

دانش بنیان

به گزارش به روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین وندا:

معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اختصاص اعتبارات به پارک‌های علم و فناوری بر اساس عملکرد آن‌ها، اعلام کرد: ۳۰ میلیارد به پارک‌های علم و فناوری، ۷ میلیارد به مراکز رشد و ۶ میلیارد به مراکز کارآفرینی تخصیص داده شد.

 علی خیرالدین  در نشست رؤسای پارک‌های علم و فناوری با اشاره به اعتبارات این وزارتخانه در حوزه پژوهش و فناوری در سال ۱۴۰۰ گفت: بودجه این معاونت از اعتبارات ردیف اسنادی ۱۱۳۵۴۵ در مجموع ۱۲۶ میلیارد تومان بود که از این میزان حدود ۱۰ تا ۱۱ درصد تا مهر ماه تخصیص داده شده بود که با پیگیری فراوان تا آخر سال به ۱۰۰ درصد آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه این اعتبارات طی ۴ مرحله به پارک‌ها داده شد، ادامه داد: در مرحله اول که در تاریخ ۲۸ دی ماه سال گذشته بوده، مبلغ ۶ میلیارد و ۷۲۵ میلیون تومان معاونت بودجه داشت که ۵ میلیارد به پارک‌ها و یک میلیارد تومان مراکز رشد تخصیص داده شد.

خیرالدین اضافه کرد: در مرحله دوم که در ۷ اسفند بوده مبلغ ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بودجه داشتیم که ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به پارک‌ها، ۵ میلیارد تومان به مراکز کارآفرینی و بقیه به مراکز رشد اعطا شده است.

به گفته وی، اعتبارات مراکز کارآفرینی بر اساس عملکرد آنها بوده است.

معاون فناوری ‌وزیر علوم به اعطای اعتبارات مرحله سوم اشاره کرد و یادآور شد: در مرحله سوم ۱۳ میلیارد و ۱۲۵ میلیون تومان بودجه داشتیم که ۱۲ میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان به پارک‌ها، ۴۵۰ میلیون به مراکز رشد و ۴۰۰ میلیون به مراکز کارآفرینی پرداخت شد.

به گفته وی در مرحله چهارم که ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ بوده، ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون بودجه تخصیص داده شد که ۱۰ میلیارد به پارک‌ها و حدود ۴۰۰ میلیون به مراکز رشد داده شد.

خیرالدین خاطر نشان کرد: در مجموع ۳۰ میلیارد به پارک‌های علم و فناوری، ۷ میلیارد به مراکز رشد و ۶ میلیارد به مراکز کارآفرینی تخصیص داده شد.

وی یادآور شد: همچنین این معاونت از ردیف متفرقه ۵۳/۷۵۰۰۰ نیز ۷۶ میلیارد تومان بودجه داشت که برای آن موافقت‌نامه‌ای در اردیبهشت ماه مبادله شده بود؛ از این ردیف بودجه تا آخر سال ۱۵ میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شد که بر اساس موافقت‌نامه بین پارک‌های علم و فناوری توزیع شد.

وی تاکید کرد: پارک‌های علم و فناوری باید برنامه داشته باشند و معاونت بر اساس برنامه بودجه را بین پارک‌ها توزیع خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.