اختصاص یک درصد از اعتبارات دستگاه‌ها به حوزه زنان

خزعلی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کار های نوین جوانان وندا:

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، با اعلام اینکه اختصاص یک درصد بودجه از اعتبارات دستگاه‌ها به حوزه زنان در مجلس مصوب شد، گفت: تمامی دستگاه‌های ‌اجرایی مکلفند یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای خود را در موضوعات مربوط به حوزه زنان هزینه کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های اجرایی معاونت زنان در راستای تسهیل امور بانوان در حوزه‌های مختلف افزود: معاونت زنان پیشنهاد 2 سال تخفیف سنوات به ا ای هر فرزند در مورد اعضای هیأت علمی خانم را پیشنهاد داده است که امیدواریم مصوب شود. همچنین در عرصه‌های علمی، اجتماعی، نرخ باروری مشکلات شغلی بانوان، بیکاری بانوان قهرمان ورزشی و پاداش ورزشکاران از جمله برنامه‌هایی به شمار می‌روند که در دستور کار معاونت زنان و خانواده است.  

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، با بیان اینکه قرار است بازارچه‌هایی در عرصه بین‌المللی به صورت مجازی یا الکترونیکی ویژه زنان کارآفرین راه‌اندازی ‌شود، توضیح داد: هدف از برگزاری این بازارچه‌ها این است که بانوان فعال و کارآفرین بتوانند محصولات خود را از این طریق در بازار جهانی عرضه کنند. توافق برای راه‌اندازی این بازارچه در نخستین همایش بین المللی زنان تاثیرگذار که چندی قبل برگزار شد، انجام گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *