اسماعیل زینالی: راه‌اندازی کارخانه نوآوری و خانه خلاق دانش‌آموزی را اجرایی خواهیم کرد

راه اندازی کارخانه نو اوری

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

جلسه ستاد اقتصاد دانش‌بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در تالار اجتماعات سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد.

در این جلسه مسئولان دستگاه‌ها اجرایی و روسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان، نظرات، پیشنهادات، راه‌کارها، برنامه‌ها و درخواست‌های خود را در خصوص رفع موانع و حمایت بیشتر از طرح‌های دانش‌بنیان ارائه کردند.

اسماعیل زینالی: با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور، طرح‌هایی در حوزه فن‌آوری‌های نوظهور، راه‌اندازی کارخانه نوآوری و خانه خلاق دانش‌آموزی را اجرایی خواهیم کرد

زینالی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قزوین در این جلسه، ضمن تشکر از حمایت‌های دکتر ستاری و استانداری قزوین از این دانشگاه گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و هم‌چنین با توجه به سند تحول دولت مردمی آیت‌الله رئیسی در خصوص حمایت از نخبگان و شرکت‌های فناور و با توجه به نگاه چرخش تحول‌آفرین در سند تحول، ۱۲۷ راهبرد در این سند گنجانده شده و خوشبختانه نقش معاونت علمی ریاست جمهوری بسیار پررنگ دیده شده است.

وی سپس با توجه به پتانسیل بسیار فراوان در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: این دانشگاه می‌تواند در ۱۵ زمینه در خصوص اجرایی کردن و در جهت پیشبرد این سند همکاری داشته باشد.

زینالی افزود: دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین در حوزه‌های فناوری‌های نوظهور هم چون هوش مصنوعی و بلاک چین، طرح‌های بسیار خوبی را تهیه،تدوین و ارائه کرده است که امیدواریم با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور و استانداری قزوین این طرح‌ها در این دانشگاه پایه‌گذاری و راه‌اندازی شود.

وی سپس، به برنامه‌های و پیشنهادات دیگر این دانشگاه برای حمایت از طرح‌های خلاق و دانش‌بنیان اشاره و تصریح کرد: حمایت بیشتر از شرکت‌های نوآفرینی یا همان استارتاپ ها، برپایی نمایشگاه‌های دست آورده‌ای علمی، تحقیقاتی و پژوهشی به صورت حضوری یا مجازی در جهت امید بخشی و آشنایی مردم با این دستاوردها، اعلام آمادگی در خصوص تدوین دستورالعمل‌های اجرایی قانونِ جهش تولیدِ دانش‌بنیان، راه‌اندازی کارخانه نوآوری، راه‌اندازی خانه‌ی خلاقِ دانش‌آموزی از برنامه‌های و پیشنهادات دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در جهت حمایت از طرح‌های خلاق و دانش‌بنیان است.

زینالی در پایان گفت: مطمئناً با حمایت بیشتر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری قزوین می‌توانیم رشد و شکوفایی بیشتر دانشگاه‌ها و همین طور شرکت‌های دانش‌بنیان را شاهد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *