اولین رویداد استارت‌آپ سلامت در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار می‌شود

استارتاپ3

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کار های نوین جوانان وندا:

مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت دانشگاه و دبیر علمی و اجرایی رویداد استارت‌آپ دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از برگزاری اولین رویداد استارت‌آپ سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در روزهای ۸ و ۹ اسفند ماه سال جاری همزمان با هشتمین همایش پژوهشی سالیانه خبر داد.

 به نقل از ایسنا، «دکتر آنا عبدالشاهی»، ۲۶ دی‌ماه اظهار کرد: اولین رویداد استارت‌آپ سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با هدف ارزیابی و حمایت از ایده‌های فناورانه سلامت محور در راستای فرمایش مقام معظم رهبری و شعار سال ۱۴۰۱” تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین” برگزار می‌گردد.

وی ادامه داد: در این رویداد دوره‌های آموزشی مرتبط با قوانین و مقررات و حمایت‌های مالی و معنوی از کسب و کارهای نوپا، تولید دانش‌بنیان، مالکیت معنوی و راه‌های تجاری‌سازی و خلق ارزش برای شرکت‌کنندگان برگزار خواهد شد.

دبیر رویداد استارت‌آپ در خصوص نحوه پذیرش و بررسی ایده‌های فناورانه گفت: ایده‌های فناورانه ارزیابی و پذیرش شده توسط کمیته علمی رویداد در دو بخش سخنرانی و پوستر ارائه می گردد.

دکتر عبدالشاهی با توجه به بسته‌های حمایتی در نظر گرفته شده برای ایده‌های برتر در این رویداد استارت‌آپ، افزود: انواع حمایت‌های ویژه از ایده‌های فناورانه برگزیده شامل استقرار در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه، گرنت طرح فناورانه به ایده‌های برتر، جایزه نقدی به ایده های برتر، معرفی به شتابدهنده‌ها در جهت تجاری‌سازی، هدایتگری به سمت دریافت مجوزها، خدمات آزمایشگاهی و تولید نمونه اولیه و … انجام خواهد شد.

دبیر علمی و اجرایی رویداد استارت‌آپ دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ، هم‌چنین با اشاره به برپایی نمایشگاه فناوری های حوزه سلامت در این رویداد تصریح کرد: نمایشگاه فناوری های حوزه سلامت در این رویداد برگزار می‌شود و به صاحبان فناوری‌های واجد شرایط جهت ارائه دستاوردهای حوزه سلامت، غرفه تخصیص داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *