“اینماد” مجوز کسب و کار نیست/ رشد 7.7 درصدی تولید شرکت های صنعتی

امین فاطمی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

سید رضا فاطمی امین درحاشیه جلسه هیات دولت گفت: «اینماد» یک ابزار برای کنترل پولشویی و تقلب و تخلفات، و یک استاندارد عملکرد است نه مجوز کسب و کار. «اینماد» الزام بانک مرکزی است.

به نقل از خبرگزاری موج، سیدرضا فاطمی‌امین وزیر صنعت،‌ معدن و تجارتچهارشنبه (۲۵ آبان) درحاشیه جلسه هیات دولت گفت: بخش صنعت، معدن و تجارت همچنان با افزایش تولید همراه است. نرخ رشد تولید شرکت‌های صنعتی و معدنی که در بورس هستند و این شرکت‌ها ۵۰ درصد تولید را انجام می‌دهند، در شهریور ۶.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد تولید داشته‌اند و در مهرماه به ۷.۷ درصد در مهرماه رسیده است.

وی افزود: تورم تولیدکننده هم در حال کاهش است یعنی قیمت مواد اولیه واحدهای تولیدی کاهش یافته و مثلاً در بهار تورم تولیدکننده در بخش معدن ۲۷ درصد بوده که در تابستان به ۱۳ درصد رسیده و تورم تولیدکننده در بخش صنعت هم از ۴۶ درصد به ارقام پایین‌تر و نزدیک ۲۷ درصد کاهش یافته است.

فاطمی‌امین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه قرار است درگاه‌های پرداخت کسانی که enemad را کسب نمی‌کنند بسته شود، نظر وزارت صمت در این زمینه، اظهار کرد: ما طبق مقررات موظفیم که این نماد را داشته باشیم؛ چرا که استاندارد عملکرد است، نه مجوز کسب و کار و ابزاری برای کنترل پولشویی، تخلف و تقلب است. پس الزام داشتن enamad از سوی بانک مرکزی است که کاملاً درست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *