این ایده نوآورانه می تواند به توسعه زیرساخت های شارژ EV شهری کمک کند

کسب و کارهای نوین

مردم بیشتر و بیشتر از هر زمان دیگری به خرید وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) می پردازند، با این حال، در ایالات متحده، اکثر آنها سفیدپوست و ثروتمند هستند. به این دلیل است که زیرساخت شارژ EV خود دارای سوگیری است. شارژ راحت و مقرون به صرفه به نفع صاحبان خانه های خصوصی است که می توانند به راحتی تجهیزات شارژ EV را در محل نصب کنند و از آن برای شارژ ایمن و راحت خودروهای خود در طول شب استفاده کنند.

برای همه افراد دیگر، به ویژه آنهایی که در مناطق شهری هستند، شارژ عمومی اغلب تنها گزینه است. اما حتی در اینجا، تعصب همچنان ادامه دارد: اکنون گزارش شده است که در ایالات متحده، تراکت‌های محله با اکثریت سفیدپوست 1.4 برابر بیشتر از تراکت‌های غیرسفیدپوست دارای شارژر عمومی هستند.

کار پیش رو روشن است: ما به شارژرهای بیشتری نیاز داریم و همه جا به آنها نیاز داریم.

تقاضای رو به رشد
تخمین زده می شود که در ایالات متحده، تقاضا برای شارژ سطح 2 غیر مسکونی نیاز به نصب 1 میلیون دوشاخه برای پشتیبانی از 48 میلیون خودروی برقی تا سال 2030 دارد.

با این حال، حتی اضافه کردن 1 میلیون شارژر عمومی ممکن است کافی نباشد. بر اساس برخی تخمین ها، این رقم حتی می تواند به 2 میلیون هم برسد.

امروزه، خودروهای برقی مقرون به صرفه‌تر از همیشه هستند، به‌ویژه وقتی اعتبار مالیات خودروی تمیز ۷۵۰۰ دلاری را در نظر بگیرید. اما تا زمانی که شهرنشینان بدانند می‌توانند خودروی خود را شارژ کنند، بعید است که خودروی ICE خود را با خودروی برقی معاوضه کنند.

شبکه ای از ایستگاه های شارژ عمومی
بنابراین چگونه می‌توانیم به سرعت و به‌سرعت هزینه‌های عمومی را برای تقریباً 40 میلیون راننده ساکن در شهرهای ایالات متحده فراهم کنیم؟ پاسخ، ایجاد یک شبکه پرکار از شارژرها است که این رانندگان از قبل پارک می کنند: در خیابان ها.

برای انجام این کار، ما باید بر مانع تراکم ساختمان برای دسترسی به توان مورد نیاز برای شارژ عمومی غلبه کنیم. یکی از راه‌های انجام آن می‌تواند تبدیل زیرساخت‌های موجود خیابان (مبلمان خیابانی برق‌دار) باشد. اما این چالش های مهمی را به همراه دارد. در حالی که لس آنجلس پیشگام روشی برای تغییر کاربری چراغ های خیابانی برای این منظور است، این راه حلی است که به ویژگی های ولتاژ الکتریکی خاص شهر بستگی دارد. لس آنجلس از نظر زیرساخت های الکتریکی یک مزیت منحصر به فرد دارد، یعنی ظرفیت ولتاژ بالاتر چراغ های خیابان آن. شبکه چراغ خیابان شهر بر روی مدار ولتاژ بالا (240 ولت) کار می کند. اکثر شهرهای دیگر در ایالات متحده از سیستم های ولتاژ پایین تر (120 ولت) برای تغذیه لوازم جانبی خود استفاده می کنند.

این زیرساخت ولتاژ بالاتر در لس‌آنجلس، تبدیل آسان چراغ‌های خیابان به نقاط شارژ وسایل نقلیه الکتریکی را ممکن می‌سازد و تا حدی مسئول تعداد فوق‌العاده بالای شارژرهای عمومی در کالیفرنیا نسبت به بقیه کشور است. این رویکرد در شهرهای ایالات متحده که با سیستم ولتاژ پایین تر کار می کنند بسیار پیچیده تر و پرهزینه تر خواهد بود. این شهرها برای استقرار همان راه حلی که در لس آنجلس وجود داشت، با ارتقاءهای پرهزینه و وقت گیر مواجه خواهند شد.

از مانع تا راه حل
اما اگر تراکم ساختمانی که مانع شارژ شهری را ایجاد می‌کند می‌تواند راه‌حل باشد، چه؟

تقریباً هر ساختمانی می‌تواند به راحتی یک شارژر EV سطح 2 را تغذیه کند، زیرا نیروی کشش مشابه یک لوازم خانگی استاندارد ایالات متحده است، مانند یک خشک‌کن برقی یا یک برد الکتریکی. این تغییر نوآورانه در تفکر می‌تواند در مورد اینکه چگونه برخی از شهرهای ایالات متحده می‌توانند با چالش‌های شارژ عمومی خود مقابله کنند، بازی را تغییر دهد.

با استفاده از یک راه حل منحصر به فرد شارژر که با صاحبان املاک شهری شریک می شود، یک مدل مقیاس پذیر برای شارژ کنار خیابان در مناطق شهری ایجاد می کند و برخی از بارها را بر دوش شهرها برای مقاوم سازی قطب های شهری کاهش می دهد. این پست‌های شارژ جدید را می‌توان با سرعت، مقیاس و مهم‌تر از همه به روشی عادلانه در حاشیه‌های سراسر کشور نصب کرد.

این مدل کسب‌وکار می‌تواند حمایت اجتماعی زیادی را نیز به همراه داشته باشد، زیرا هر نصب شارژر درآمد خود را با مالک دارایی که شارژر را میزبانی می‌کند به اشتراک می‌گذارد. بدون هیچ هزینه اولیه یا عملیاتی، این درآمد غیرفعال به صاحبان املاک و ساختمان‌هایی مانند مدارس، مشاغل و عبادت‌ها اجازه می‌دهد تا بیشتر قبض برق سالانه خود را فقط با میزبانی از شارژرهای کوچک بولارد در حاشیه خود جبران کنند.

نوآوری در مسیر انتقال انرژی
تشویق به فرزندخواندگی به همه، در هر محله ای اجازه می دهد – صرف نظر از درآمد متوسط یا وجود راهرو یا گاراژ – از درب خانه خود بیرون بروند و بدانند که می توانند خودروی برقی خود را شارژ کنند.

از آنجایی که ایالات متحده یک بار در زندگی انتقال انرژی را انجام می دهد، نوآوری لازم است تا اطمینان حاصل شود که شهرها به اهداف کاهش کربن خود دست می یابند. یک روش جدید برای قابل دسترس کردن شارژ EV در جوامع دقیقاً همان نوع نوآوری است که ما به آن نیاز داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *