تخصیص ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در همدان

علیرضا قاسمی فرزاد

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

استاندار همدان گفت: در راستای حمایت از کارهای پژوهشی ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک علم و فناوری در نظر گرفته شده است.

 به نقل از تسنیم، «علیرضا قاسمی فرزاد» در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان همدان، اظهار داشت: در راستای حمایت از کارهای پژوهشی ۱۸۵ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور به استان و ۲۵ میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال ۱۴۰۱ برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک علم و فناوری درنظر گرفته شده است.

وی افزود: تخصیص اعتبار به توسعه کمی و کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان، تسهیل روند تجاری‌سازی، نقش‌ آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان و ارتقای سطح فناوری استان را به دنبال دارد.

استاندار همدان همچنین افزود: استان همدان بیش از ۲۷۰ شرکت دانش‌بنیان و واحد فناور دارد که محصولات با کیفیت و بی نظیری را تولید می کنند.

وی با بیان اینکه دانش و فناوری می تواند به رشد اقتصادی در زمینه‌های مختلف کمک کند، عنوان کرد: در همین راستا بودجه سال جاری، ۱۰ درصد از درآمد حوزه تملک دارایی استان به حوزه طرح‌های دانش‌بنیان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم برنامه‌ها و سیاست‌های راه گشایی در حوزه پژوهش و فناوری دارد، بیان کرد: حمایت از ایجاد و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در اولویت کاری مدیریت ارشد استان قرار دارد.

استاندار همدان با بیان اینکه با همکاری مجموعه علم و فناوری، دانش به کار و محصول تبدیل خواهد شد، گفت: نمایشگاه محصولات فناورانه و پژوهشی با هدف ارائه ایده و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و با مشارکت تمام دانشگاه‌های استان راه اندازی شده که امیدواریم نتیجه آن را به زودی ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *