تعهدات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان نیازمند حمایت و پشتیبانی است

استانداری

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان استان، با تأکید بر اینکه الگوهای موفق، نباید نیم بند و اعوجاجی حمایت شوند، گفت: در بسیاری از مجموعه‌ها احساس ایجاد می‌شود که نوع ورودی معاونت علم و فناوری ریاست‌جمهوری نیازمند استمرار و دوام بیشتری است.
وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم در زیست بوم نوآوری و فناوری الگوهای موفقی را به کشور عرضه کنیم باید ببینیم در کدام منطقه ‌و استان بضاعت‌ها وجود دارد و متناسب با آن برنامه‌ریزی کنیم.
به نقل از استانداری اصفهان، دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: بسیاری از اوقات برنامه‌ریزی‌هایی که در کشور انجام می‌شود متناسب با استعدادها و بضاعت‌ها نیست، به همین دلیل هزینه و انرژی می‌شود اماخروجی قابل توجه ندارد.
وی ادامه داد: دغدغه ما این است که استان اصفهان نیز برش استانی در الگوی معاونت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان داشته باشد و جزو استان‌هایی باشیم که می تواند به معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری کمک کند.
استاندار اصفهان با اشاره به تعهدات گذشته معاونت علم و فناوری در استان، گفت: بعضی از تعهدات مانند کارخانه نوآوری اصفهان که در سفر معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور به استان تأکید شده بود نیازمند پشتیبانی و حمایت است تابه مرحله اجرایی و تکمیل درآید.
دکتر مرتضوی گفت: اینگونه سرمایه‌گذاری‌ هایی که در قالب جمعی صورت می‌گیرد تا به یک محصول مشخص تبدیل شود، ابتر نمی‌ماند.
وی اظهار کرد: در استان اصفهان می‌توانیم ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی موجود را به لحاظ تقویت ظرفیت‌های علم و فناوری استان و کشور در راه‌اندازی و افزایش شرکت ها در این حوزه‌ها به کار بگیریم.
دکتر مرتضوی اضافه کرد: از این رو شایسته است مشوق‌ها و سیاست گذاری‌ها به استان ها هدایت شود تا از طریق استان ها امور پیش رود.
گفتنی است: قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان استان با حضور رئیس مرکز راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، رئیس معاونت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، استاندار اصفهان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سایر اعضا در استانداری اصفهان برگزاری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *