تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) و مرکز نوآوری لیزر ایران

مرکز نو اوری لیزر

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) و مرکز نوآوری لیزر ایران با هدف توسعه کارآفرینی دانش‌بنیان و تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی و تقویت شرکت‌های فناور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به همت گروه فیزیک و اداره پژوهش دانشکده فنی مهندسی و علوم پایه تفاهم‌نامه علمی پژوهشی میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری و مرکز نوآوری لیزر ایران به نمایندگی محسن رنجبر معاون پژوهش و فناوری واحد یادگار امام و علیرضا ثابتی‌فرد مدیرعامل مرکز نوآوری لیزر ایران به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه به منظور گسترش ارتباط و ایجاد همفکری، هم‌افزایی و بهره‌گیری از توانایی‌های علمی، پژوهشی، آموزشی، تحقیقاتی و توسعه‌ای و تبادل تجربیات طرفین است.

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه، ایجاد و گسترش همکاری‌های مشترک در راستای تقویت و ارتباط بین بخش صنعت و بخش دانش و پژوهش، هم‌افزایی دانش و فناوری، توسعه کارآفرینی دانش‌بنیان و تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی و تقویت شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، ارجاع، پذیرش و یا حمایت مشترک از استارت‌آپ تخصصی، تشریک مساعی در راستای گسترش فعالیت‌های ترویجی، برگزاری رویدادها، مشاوره‌های فنی و حقوقی و بهره‌گیری از امکانات طرفین در فعالیت‌های مشترک است.

اطلاع رسانی و شبکه‌سازی فناوری در راستای حل نیازهای فناورانه، اخبار و رویدادهای ترویجی و تجاری حوزه فناوری در رسانه‌ها و شبکه‌های طرف خویش به نفع طرف مقابل، معرفی طرف مقابل به واحدهای فناور، دانش‌بنیان و متخصصان مستقر یا مرتبط با هدف ارتقا و حل نیازهای فناورانه مخاطب، معرفی توانمندی‌های طرف مقابل و معرفی طرح‌ها و موضوعات منتخب طرفین به جامعه هدف در راستای جذب سرمایه‌گذار و یا فروش محصول فناورانه ازجمله همکاری‌های یادشده در تفاهم‌نامه است.

تدارک و برگزاری جلسات هم‌اندیشی یا دوره‌های آموزشی با هدف ارتقای دانش و تخصص تجاری‌سازی و انتقال فناوری و ارزش‌گذاری فناوری و زنجیره خدمات قابل استفاده با رویکرد نیل به هدف عالی و اصلی دانش‌بنیان، همکاری و انجام تعاملات مشترک با هدف رونق فضای کسب و کار دانش‌بنیان، ارائه مشاوره‌های لازم به طرفین، همکاری در برگزاری، بررسی و گزینش علمی و فنی استارت‌آپ‌ها و نیز طرح کسب و کار آنها، ارائه خدمات علمی، فنی و پشتیبانی برای حل چالش‌ها در حوزه‌های تخصصی و پذیرش استارت‌آپ‌ها پس از تأیید کمیته ارزیابی طرفین از دیگر محورهای همکاری طرفین است.

تأمین امکانات به منظور استقرار استارت‌آپ‌های مشترک پذیرش شده مطابق بخشنامه‌ها، ضوابط و مقررات طرفین، تأمین هزینه‌های مالی راه‌اندازی استارت‌آپ‌های پذیرش شده در حوزه لیزر و فوتونیک مطابق بخشنامه‌ها، ضوابط و مقررات طرفین و فراهم کردن زمینه‌های آشنایی مخاطبان با استارت‌آپ‌های مشترک از روش‌های ممکن طرفین نیز از دیگر همکاری‌های یادشده در تفاهم‌نامه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *