جزئیات طرح های تحولی مهارت/ آموزش مهارت به ۲۶ هزار فارغ التحصیل در طرح نخلستان + نمودار

مزایای تحصیل در دانشکده مهارت

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کار های نوین جوانان وندا:

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشوربا اشاره به طرح های مختلف فنی و حرفه ای گفت:سازمان در قالب ۳راهبرد پیشبرد اهداف خود را دنبال می کند.

مهرداد عظیمی, رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور ،با اشاره به اهمیت مهارت آموزی گفت: در دنیای امروز که با تحول تکنولوژی همراه است، َ تکنولوژی های نوین دارای آورده های فراوانی است که سازمان آموزش فنی و حرفه ای دارای ظرفیت های قوی برای بهره گیری و رویارویی از آورده های تکنولوژی‌های نوین می باشد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  بر ضرورت آینده پژوهی در مهارت آموزی و مهارت های آینده تأکید کرد و گفت: در طرح کهاد مهارت افزایی دانشجوی دانشگاه  ها و مراکز آموزش عالی، حدود 5میلیون و 968هزار و 719 نفر و حدود 39هزار و 791نفر دوره آموزش دیده اند.

به نقل از تسنیم، عظیمی بیان کرد: همچنین در طرح نخلستان که هدف گذاری برای مهارت افزایی500هزار نفر دانش آموخته دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بود حدود 3میلیون و 910هزار و 540 نفر ساعت حدود 26 میلیون و 70نفر دوره دیده اند.  همچنین طرح محیط کار واقعی که طرح آموزش های مهارتی در محیط کار واقعی و صنایع و صنوف است حدود 160هزار و 570نفر ، آموزش 68هعزار و 732 واحد صنعتی یا صنفی آموزش مهارتی دیدند که رشد 19درصدی داشته است.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور  اظهار داشت:‌چشم انداز سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال 1404 بیانگر این است نگاه  سازمان پویا، پیشرو و پاسخگو متناسب با ارتقا وزن اجتماعی مهارت و تغییرنگاه جامعه به رشد مهارت ایرانیان است.

عظیمی ادامه داد: کاهش زمان دستیابی به شغل از طریق مهارت با تربیت انسان های توانمند و توسعه نگر، مرجعیت آموزش فنی و حرفه ای در بین سازمان های مهارت آموزی کشور منطقه  3راهبرد در چشم انداز فنی و حرفه ای است.  ارتقای وزن اجتماعی مهارت با تغییر نگاه جامعه و ایجاد جریان ملی مهارت آموزی، توسعه و تضمین کیفیت آموزش های مهارتی برای رشد اقتصادی پایدار مطابق با نیاز بازار کار و تحولات فناوری، تربیت نیروی انسانی توانمند و توسعه نگر در راستای کاهش زمان انتظار دسترسی به شغل از طریق مهارت سه راهبرد مهم در این زمینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *