جلسه کارگروه اشتغال بانوان

کارگروه امور بانوان

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

گزارش جلسه کارگروه اشتغال بانوان که در تاریخ ۱ مرداد ماه ۱۴۰۲ با حضور سرکار خانم استکی، مدیر کل محترم امور بانوان و خانواده استانداری و جناب آقای دکتر مصطفوی مدیر موسسه مردم نهادپویندگان نوید زندگی و نمایندگان محترم دستگاه‌های اجرایی و نهادها برگزار گردید، به شرح زیر می‌باشد:

1. معرفی اعضاء: در ابتدا، اعضای جلسه به صورت مختصر معرفی شدند و آگاهی از اهداف و محدودیت‌های کارگروه به عمل آمد.

2. بررسی وضعیت اشتغال بانوان: وضعیت اشتغال بانوان در منطقه بررسی و ارائه گزارش‌ها و آمار توسط نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و نهادها به عمل آمد. نتایج نشان داد که در برخی از صنایع و بخش‌ها اشتغال بانوان به میزان مطلوب و قابل قبولی دارد، اما در بخش‌های دیگر نیازمند اقدامات بیشتری برای ارتقاء اشتغال آنها است.

3. تدابیر اقدامی: با توجه به گزارش‌ها و مطالبات مطرح شده، تدابیر اقدامی زیر به منظور ارتقاء اشتغال بانوان در منطقه ارائه و تصویب شدند:

الف) تشویق بانوان به شرکت در دوره‌های آموزشی: توسعه دوره‌های آموزشی مهارت‌های مورد نیاز در صنایع مختلف با هدف افزایش توانمندی‌های بانوان و افزایش اشتغال آنها.

ب) ایجاد فرصت‌های شغلی در صنایع غیر‌رسمی: پشتیبانی از صنایع کوچک و متوسط و ایجاد فرصت‌های شغلی در بخش‌های غیررسمی برای اشتغال بانوان با توجه به مهارت‌ها و توانمندی‌های آنها.

ج) ایجاد شبکه‌های حمایتی: تشکیل شبکه‌های حمایتی با هدف ارائه مشاوره و راهنمایی به بانوان کارآفرین و اشتغال‌زایی در کسب و کارهای خود.

د) ترویج کارآفرینی بانوان: ارتقاء فرهنگ کارآفرینی بانوان و تشویق آنها به تاسیس کسب و کارهای خود با ایجاد تسهیلات و امکانات لازم.

4. برنامه ریزی برای اجرا: برنامه‌های اقدامی مذکور به عهده نهادها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط قرار گرفت. هر نهاد مسئولیت اجرای برنامه‌های مرتبط با حوزه خود را به عهده گرفته و در جلسات آتی گزارش پیشرفت‌ها را ارائه خواهند کرد.

خاتمه: به امید روزهای بهتر و افزایش اشتغال بانوان در منطقه، جلسه به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *