حمایت از شرکت های غیرتعاونی دانش بنیان در صندوق ضمانت تعاون

دانش بنیان

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون از حمایت شرکت های غیرتعاونی دانش بنیان در دریافت تسهیلات خبر داد و گفت: این شرکت ها تا سقف هفت میلیارد تومان حمایت می‌شوند.

به نقل از تسنیم، یکی از اولویت ها در کشور برای حمایت از تولید و در راستای ایجاد اشتغال حمایت از شرکت های دانش بنیان است.دولت نیز در راستای سیاست‌های ابلاغی به‌منظور تأمین شرایط و امکانات اشتغال برای همه و تحقق عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه ثروت، اهتمام ویژه‌ای به ایجاد فضای امن برای سرمایه‌گذاری و رفع موانع آن در بخش تعاون داشته است؛در همین راستا شرایط حمایت ازشرکتهای غیرتعاونی دانش بنیان برای دریافت تسهیلات با صدور ضمانت نامه از سوی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون فراهم شده است.

البرزمحمدی،مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون درباره حمایت از شرکت های دانش بنیان می گوید:امسال این صندوق سقف ضمانت شرکتهای غیر تعاونی دانش بنیان در دریافت تسهیلات را افزایش خواهد داد، به طوریکه این شرکت ها تا سقف هفت میلیارد تومان حمایت می‌شوند.

محمدی بیان کرد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون متعلق به دولت است و تسهیلات بانکی حوزه کسب و کارهای خرد و متوسط با اولویت شرکت‌های تعاونی را ضمانت می کند.

وی خاطر نشان کرد: 70درصد از منابع این صندوق سهم شرکت‌های تعاونی و بقیه آن سهم افراد حقیقی و حقوقی غیر تعاونی ها است که ضامن آنان در نزد بانکها برای دریافت تسهیلات می شوند.

وی بیان کرد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون تا چند ماه قبل تا سقف یک میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای تعاونی ها را به صورت 100درصدی ضمانت می کرد اما طی تفاهم ای که در شرف انعقاد با صندوق نوآوری و شکوفایی می باشد، سقف این ضمانت برای شرکتهای تعاونی دانش بنیان تا 10میلیارد تومان تسهیلات و برای شرکت های غیرتعاونی دانش بنیان تا هفت میلیارد تومان تسهیلات افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: هرچند ضمانت مزبور میزان خطرپذیری را برای صندوق بالا می برد اما هدف تقویت اقتصاد دانش بنیان ها در کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *