درباره ارائه تسهیلات مالی به دانش‌بنیان‌ها و استارت‌آپ‌های فعال حوزه علوم شناختی

تسهیلات

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کار های نوین جوانان وندا:

ستاد توسعه علوم فناوری‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری تسهیلات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های فعال در حوزه علوم شناختی اعطا می‌کند.

 به نقل از آنا، شرکت‌ها، مراکز استارت‌آپی، دانش‎‌بنیان‌ها و شتاب‌دهنده‌های فعال در حوزه علوم شناختی می‌توانند از تسهیلات مالی تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور به منظور کمک به توسعه کسب‌وکارها، تجاری‌سازی محصولات و گسترش زیست‌بوم فناوری و نوآوری بهره‌مند شوند.

این تسهیلات مالی براساس توافقی بین ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۲ در اختیار مراکز و شرکت‌های فعال در حوزه علوم شناختی قرار می‌گیرد.

این تسهیلات بنا به درخواست متقاضیان تا سقف ۳۰ میلیارد ریال و با کارمزد چهار درصد از طریق معرفی این مراکز و شرکت‌ها به بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

دست اندرکاران و صاحبان مراکز و شرکت‌های استارت‌آپی و دانش‌بنیان فعال در حوزه علوم شناختی می‌توانند با ثبت مدارک و درخواست تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور ۱۴۰۲ و تأیید ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی از تسهیلات مالی این قانون بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *