اخبار و اطلاعیه ها

راه اندازی قرارگاه عملیاتی جوانی جمعیت در وزارت بهداشت

قرارگاه عملیاتی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

معاون بهداشت وزارت بهداشت، از راه اندازی قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت در وزارت بهداشت با پیشنهاد وزیر بهداشت و رای قاطع اعضای شورای معاونین این وزارتخانه خبر داد.

کمال حیدری اظهار کرد: با توجه به اهمیت مقوله خانواده و جوانی جمعیت در بالندگی و نشاط جامعه و ارتقا مؤلفه‌های بنیادین نظام سلامت، پیشرفت کشور و اقتدار ملی و همچنین جبران کاهش نرخ رشد جمعیت و باروری در سالهای گذشته با پیشنهاد وزیر بهداشت و رأی قاطع اعضای شورای معاونین این وزارتخانه تصمیم بر ایفای نقش جدی ستاد وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی و نظام سلامت در تحقق این آرمان مهم شد.

وی با بیان اینکه فرماندهی این قرارگاه را شخص وزیر بهداشت بر عهده گرفته است، از عزم جدی این وزارتخانه برای نیل به فرمایشات رهبر مدبر انقلاب خبر داد و عنوان کرد: اگر مسئله جمعیت را جدی نگیریم در آینده با مشکلات عدیده ای از جمله خطر بزرگ تحدید نسل برای کشور رو برو می‌شویم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه خاطرنشان کرد: دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این بخش جدی و مهم است در همین راستا همه مسئولین در هر حوزه و جایگاهی که قرار دارند، باید آن را سرلوحه قرار دهند.

حیدری عنوان کرد: در سال‌های گذشته رهبر معظم انقلاب بارها بر مسئله “افزایش جمعیت” تأکید کرده‌اند؛ علاوه بر تذکر مجدد در روزهای اخیر، معظم له از سال ۱۳۹۰ تاکنون بیش از ۴۲ بار نسبت به “مسئله جمعیت و فرزندآوری” تأکید داشته‌اند.

وی با اشاره به تکلیف شرعی پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص بحران جمعیت، یکی از مهمترین اهداف تشکیل قرارگاه مذکور را زمینه سازی در جهت افزایش هماهنگی و استفاده از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌ها در موضوع جمعیت، برشمرد و بر تقویت عملکرد معاونت‌های ستادی و دانشگاه‌های علوم پزشکی در موضوع جمعیت تاکید کرد.

زمینه سازی تحقق و اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و رفع موانع از جمله اهداف دیگری بود که معاون بهداشت وزارت بهداشت، آن را در راستای تشکیل قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت ارزیابی کرد.

حیدری در پایان با بیان اینکه با برنامه ریزی راهبردی، اولویت گذاری و پایش عملکرد کلان نظام سلامت در اجرای قانون فوق می‌توان اقدامات قابل قبولی در حوزه فرزند آوری و جمعیت داشت، ابراز امیدواری کرد: با اراده محکمی که با نیت برافراشتن پرچم اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران پا به میدان نهاده‌اند بتوان در رفع یکی از مهمترین دغدغه‌های رهبر فرزانه انقلاب که همان تحدید نسل است، اقدامات قابل ملاحظه‌ای انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.