اخبار و اطلاعیه ها

رونمایی از چهار سامانه برخط مهارت آموزی

سامانه مهارت اموزی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کار های نوین جوانان وندا:

چهار سامانه استعداد سنجی دوره های آموزشی، نیازسنجی آموزشی بنگاه های اقتصادی، ثبت نام فوری در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای و رهگیری اشتغال کارآموزان در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای شش ماهه وزارت مردم رونمایی شد.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزاری نمایشگاه دستاوردهای شش ماه وزارت مردم را فرصتی مغتنم جهت توسعه فرهنگ مهارت آموزی و اشتغال برشمرد و ساده سازی و تسهیل در فرآیند بهره گیری از پورتال سازمان، کاربرپسندی و ساده سازی گرافیک سامانه ها را از اهداف ایجاد این سامانه ها عنوان کرد.

شاه پسند، کسب آموزش های مهارتی متناسب با استعداد کارآموزان را امری مهم دانست و اذعان داشت: در سامانه استعداد سنجی دوره های آموزشی، استعداد کارآموزان با بهره گیری از فرم های استعدادیابی و هدایت مسیر شغلی شناسایی شده و کارآموزان در مسیر آموزش های مهارتی متناسب با نیاز و استعداد خود قرار می گیرند.

وی کاهش زمان ثبت نام دوره های آموزشی فنی و حرفه ای و انجام آن در دو مرحله با زمان یک دقیقه ای از ویژگی های راه اندازی سامانه ثبت نام فوری در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای خواند.

معاون آموزش با تأکید بر کارآیی موثر آموزش های مهارت در تربیت نیروی شاغل در بنگاه های اقتصادی، افزود: نیازسنجی آموزشی بنگاه های اقتصادی و طرح مهارت آموزی دوگانه (طرح آموزشی دوآل آلمان)، به سیستم آموزشی کمک خواهد کرد که صنایع ما در تربیت نیروی ماهر فعال شده و نیروی مورد نیاز خود را آموزش دهند و داشتن کد اقتصادی بنگاه ها از شروط اولیه ورود به این طرح می باشد.

* فناوری اطلاعات یک منبع ضروری و قابلیت مهم در بهبود عملکرد خدمات دهی سازمان ها

در ادامه آیین رونمایی از سامانه های برخط مهارت آموزی، معاون توسعه مدیریت و منابع فناوری های اطلاعات و ارتباطات، را بخش مهمی از زیرساخت های ملی هر کشور برشمرد و خاطرنشان ساخت: بی شک فناوری اطلاعات و ارتباطات، یکی از تاثیر گذارترین فناوری های در عصر می باشد.

امیر میمنت آبادی با بیان اینکه تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات روش زندگی افراد را تحت الشعاع قرار داده است، فناوری اطلاعات یک منبع ضروری برای بهبود عملکرد سازمان ها محسوب می شود و سیستم های به هنگام قابلیت این را دارند که به صورت هوشمندانه زمان ارائه خدمات به مردم را کاهش دهند.

بر اساس این گزارش، آیین رونمایی از چهار سامانه برخط مهارت آموزی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع به نیابت از معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، معاون آموزش، مدیران کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، اداره کل منابع انسانی و پشتیبانی، دفتر بهسازی، نظارت و هدایت شغلی، دفتر توسعه فناوری های نوین آموزشی و امنیت فضای مجازی و تعدادی از مسئولین وزارت متنبوع و سازمان در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای شش ماهه دولت مردم برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.