زیرزمینی کردن نوآوری هایی که حمل و نقل بار را پاکسازی می کند

نواوری

سوئیس در حال ساخت یک شبکه زیرزمینی برای حمل و نقل بار است که باید تا سال 2031 عملیاتی شود.

غلاف‌های زیرزمینی برای حمل بار، ازدحام ترافیک سطحی را کاهش می‌دهند، انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش می‌دهند و به اطمینان از برنامه‌های تحویل ثابت کمک می‌کنند.

با افزایش جمعیت، حمل و نقل افراد و کالاها باید به صورت پشت سر هم بهبود یابد و آینده جابجایی یکی از مراحل اصلی کار مجمع جهانی اقتصاد است.

گروه پانک راک بریتانیایی «جم» در سال 1980 درباره «سرزمین رفتن» خواند و تقریباً یک دهه قبل از آن، شخصیت‌های تخیلی تلویزیونی کودکان وامبلز شبکه‌ای زیرزمینی برای جمع‌آوری و بازیافت زباله‌های انسانی در زیر زمین ویمبلدون لندن ایجاد کردند.

اکنون، با افزایش جمعیت در سراسر جهان، ایده رفتن به زیرزمینی دوباره در دستور کار قرار گرفته است.

بسیاری از مهم‌ترین چالش‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی ما با حمل‌ونقل مرتبط است که حدود 64 درصد از مصرف جهانی نفت، 27 درصد کل مصرف انرژی و 23 درصد از انتشار دی‌اکسید کربن مرتبط با انرژی در جهان را تشکیل می‌دهد. موسسه توسعه پایدار آینده تحرک و حمل‌ونقل یکی از بخش‌های کلیدی کار مجمع جهانی اقتصاد برای کمک به کسب‌وکارها و سیاست‌گذاران برای توسعه روش‌های هوشمندتر، پاک‌تر و فراگیرتر است.

در سوئیس، شرکتی به نام Cargo Sous Terrain در حال ساخت شبکه زیرزمینی گسترده ای از تونل ها برای غلاف های خودران برای حمل بار در سراسر کشور است. سیستم حمل و نقل زیرزمینی دارای تاریخ هدف 2031 است و وابستگی به کامیون ها را کاهش می دهد.

ستون فقرات سیستم سوئیسی یک تونل 490 کیلومتری است. بخش اول از هارکینگن تا زوریخ ادامه دارد و حدود 70 کیلومتر طول دارد.

جمعیت سیاره در حال افزایش است و نیاز به تدارکات در حال افزایش است و شبکه های حمل و نقل تا حد خود کشیده می شوند. رفتن به زیر زمین می تواند فشار وارده بر فضای سبز ما را کاهش دهد و به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کند.

انتظار می رود فعالیت حمل و نقل جهانی تا سال 2050 دو برابر شود و این امر باعث افزایش انتشار گازهای گلخانه ای می شود مگر اینکه برنامه های جدی کربن زدایی اجرا شود.

در عین حال، تقاضای فزاینده ای برای انتقال کالا از یک مکان به مکان دیگر وجود دارد و بسیاری از ما اکنون انتظار داریم که اقلام به سرعت به خانه های خود ارسال شوند. بر اساس گزارش Statista، صنعت لجستیک جهانی در سال 2022 دارای حجم تقریبی 10.4 تریلیون دلار بود و پیش بینی می شود تا سال 2028 به 14.1 تریلیون دلار افزایش یابد.

سایر اشکال حمل و نقل نیز در آخرین فن آوری در حال بررسی هستند. در کانادا، FluxJet کاملاً الکتریکی ترکیبی بین هواپیما و قطار است که همچنین بر روی سیستم‌های انرژی پاک بدون سوخت فسیلی کار می‌کند و بنابراین بسیار سبزتر از بسیاری از جایگزین‌های حمل‌ونقل است.

میلیاردر ایلان ماسک در اواخر سال 2016 پس از گیر افتادن در ترافیک و فکر اینکه زیرزمینی می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای شود، الهام گرفت تا شرکت Boring، یک شرکت زیرساخت‌سازی و تونل‌سازی را راه‌اندازی کند.

وب‌سایت شرکت Boring می‌گوید: «برای حل مشکل ترافیک مخرب، جاده‌ها باید سه‌بعدی شوند، به این معنی که به خودروهای پرنده یا تونل‌ها نیاز است. برخلاف ماشین‌های پرنده، تونل‌ها ضد آب هستند، دور از دید هستند و روی سر شما نمی‌افتند.

منبع:weforum

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *