سامانه یکپارچه فعالیت نخبگان راه‌اندازی می‌شود

ورود نخبگان به سیاستگذاری کلان

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

به نقل از صدا و سیما؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به طراحی و راه‌اندازی سامانه یکپارچه فعالیت نخبگان گفت: این سامانه همچون یک کانون علمی است و افراد از سطوح دانش‌آموزی تا استاد تمام، در آن عضو خواهند شد.
سید سلمان سیدافقهی افزود: این سامانه می‌تواند به ارتقاء و رشد نخبگان کمک کند. 
سیدافقهی با بیان اینکه برای تضمین حیات این سکو (پلتفرم) باید با نهاد‌های دیگر ارتباط بگیریم و پیوسته ورودی مسئله داشته باشیم، گفت: در فضای علم و فناوری نیاز است که تزریق مسئله به سیستم صورت گیرد در نتیجه باید سکویی (پلتفر) باشد که به سایر دستگاه‌ها و نهاد‌ها نیز متصل باشد که پیوسته تزریق مسئله در آن اتفاق بیفتد، از این رو مسائل کشور توسط کارفرمایان در این سکو (پلتفرم) بارگذاری و فراخوان داده می‌شود و سامانه این مسئله را برای افرادی که می‌توانند در آن نقش داشته باشند ارسال می‌کند.
وی با بیان اینکه حدود ۴ سال است که بر روی این سامانه کار می‌شود و در حال حاضر این فرصت فراهم شده که این ایده را در سطح ملی پیاده‌سازی کنیم، گفت: هم اکنون در حال انجام کار‌های نهایی سامانه هستیم تا بتوانیم نسخه اول آن را به زودی رونمایی کنیم.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان افزود: در این سامانه مسیر نخبگی را به صورت گرافیکی نیز برای افراد ترسیم خواهیم کرد، تا فرد در هر لایه‌ای که قرار دارد، از مسیر‌های پیش روی خود و فعالیت‌هایی که باید برای رسیدن به قله و غایت نهایی خود انجام بدهد، اطلاع پیدا کند و همواره این راه را ببیند.
وی با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم تا نخبه صرفا با بنیاد ارتباط داشته باشد و مجبور به مواجهه با چندین دستگاه و نهاد نباشد، گفت: معتقدیم نخبگان نباید در امور اجرایی کم اثر، درگیر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *