علی رسولیان: ۲۶۱ واحد کارگاهی دانش‌بنیان در ۷ شهرک فناوری کشور ساخته می‌شود

کارگاه های دانش بنیان

به گزارش مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

معاون وزیر صمت از ساخت ۲۶۱ واحد کارگاهی دانش‌بنیان در ۷ شهرک فناوری کشور با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

 علی رسولیان در مورد وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: با همکاری معاونت علمی و فناوری ۲۶۱ واحد کارگاهی دانش بنیان با متوسط متراژ ۲۵۰ مترمربع و سرمایه گذاری ۵ هزار و ۹۲۵ میلیارد ریال در ۷ شهرک فناوری کشور ساخته خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: البته برای مشارکت در ساخت واحدهای کارگاهی عمومی و دانش‌بنیان، چارچوب مناسبی ابلاغ خواهد شد که بر اساس آن ظرفیت‌سنجی لازم از نظر متقاضیان، شناسایی شهرک‌های صنعتی دارای توجیه فنی و اقتصادی و تقاضا محور مدنظر قرار می‌گیرد.

رسولیان با بیان اینکه اکنون نزدیک به ۶۰۰ واحد دانش‌بنیان تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور مستقر هستند، افزود: در شهرک‌هایی که زمین برای واگذاری به متقاضیان کم است، مزایده برگزار می‌شود، اما این فرآیند برای شرکت‌های دانش‌بنیان حذف شده و آنان بدون مزایده می‌توانند زمین مورد نظر خود را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: میزان پیش پرداخت حق بهره‌برداری نیز از ۱۰ درصد و در برخی مناطق محروم از پنج درصد بیشتر نیست و مدت زمان بازپرداخت نیز ۴۸ ماهه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *