علی یونسی: حرکت در مسیر کارآفرینی برنامه اولویت‌دار دانشگاه پیام نور استان مرکزی است

حرکت در مسیر کارافرینی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی گفت: استفاده از ظرفیت‌های موجود دانشگاه و حرکت در مسیرکارآفرینی، ایجاد اشتغال و درآمدزایی برنامه اولویت‌دار این مجموعه دانشگاهی است.

«علی یونسی»، افزود: مراکز و واحدهای دانشگاهی پیام نور استان از امکانات مختلفی همچون زمین‌های زیادی برخوردار هستند که باید از این ظرفیت در بخش تولید کشاورزی با عنوان «مزرعه تحقیقاتی» و «مزرعه تولید برق الکترونیکی» استفاده شود.

وی اظهار داشت: ایجاد شرکت‌های دانش‌بینان دانشجویی، راه‌اندازی مراکز رشد دانشگاهی و ایجاد فضایی ارزان برای کسب و کار از برنامه‌های پیش‌بینی شده در دانشگاه پیام نور استان مرکزی است.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی گفت: افراد مستعد با ایده‌های تولیدی فراوانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند اما توان مالی برای تامین مکان و انجام فعالیت‌های اقتصادی ندارد، بنابراین باید شرایطی در دانشگاه فراهم شود تا این افراد بتوانند از ظرفیت و امکانات موجود برای عینیت بخشی به ایده‌های خود استفاده کنند.

یونسی افزود: افراد با داشتن ایده می‌توانند در دانشگاه‌های پیام نور استان مستقر شوند و بعد از موفقیت، در فضای حقیقی جامعه به فعالیت تولیدی اقتصادی بپردازند.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی گفت: باید ظرفیت و توانمندی نیروهای انسانی شاغل در دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی شناخته شود.

یونسی افزود: دانشگاه پیام نور استان مرکزی، چابک است و با وجود داشتن نیروهای کم، به شمار زیادی از دانشجویان خدمات علمی ارایه می‌کند.

وی اظهار داشت: برگزاری نشست‌های مستمر با مراکز و واحدهای دانشگاه استان، انتقال مفاهیم حوزه مدیریت به عنوان دیدگاه موثر، بازدید دوره ای از مراکز و واحدهای دانشگاهی استان و شنیدن نظرات و دغدغه کارکنان و دانشجویان از اولویت‌های کاری در اداره سیستم آموزشی پیام نور استان مرکزی است.

وی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور استان مرکزی محتوا محور است و به کیفیت آموزشی اهتمام جدی دارد.

یونسی که به تازگی به عنوان سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی معرفی شده دارای مدرک دکترا در رشته اقتصاد است و ۱۸ سال سابقه فعالیت در دانشگاه پیام نور این استان را دارد و فعالیت کاری خود در از پله‌های این مجموعه دانشگاهی با عنوان «مدرس مدعو» از سال ۱۳۸۶ آغاز کرده و سپس به جایگاه هیات علمی دانشگاه ارتقا یافته است.

ریاست دانشگاه پیام نور میلاجرد، معاونت دانشگاه پیام نور دانشگاه اراک، ریاست دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت استان، مدیریت داخلی فصلنامه علمی پژوهشی رشد و توسعه اقتصاد، مسئول بسیج اساتید، دبیر هم اندیشی دانشگاه، معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه پیام نور استان مرکزی از سوابق علمی علی یونسی است.

هشت هزار دانشجو در ۸۶ رشته تحصیلی در ۱۲ مرکز و واحد دانشگاهی استان با بهزه گیری از ظرفیت۸۶ هیات علمی و ۲۶۰ کارمند به تحصیل اشتغال دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *