اخبار و اطلاعیه ها

فعالیت ۲۴۰ مرکز کاریابی در استان تهران

استقرار شرکت های دانش بنیان

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: ۲۴۰مرکز کاریابی در استان تهران فعالیت می‌کنند.

 به نقل از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران،  «حامد ویس کرمی» در نشست با انجمن کاریابی‌های استان تهران اظهار کرد: در استان ۱۴۹ کاریابی داخلی، ۸۴ کاریابی خارجی  و ۷ کاریابی دریایی مشغول به فعالیت هستند.

وی نقش دفاتر کاریابی و هدایت شغلی را مهم ارزیابی و عنوان کرد:  این دفاتر بعنوان یکی از ابزار های مدیریت بازار کار، حلقه اتصال کارجویان و کارفرمایان بوده و می توانند نفش موثری در مدیریت بازار کار داشته باشند.

ویس کرمی آموزش های روزآمد، شناخت و تحلیل واقعیت های بازار کار استان، شناسایی نیاز های بازار کار و ارتباط مستمر با بخش تولید را از ضرورت های کاری دفاتر کاریابی دانست و از تاسیس تعداد ۲۵ کاریابی جدید حقیقی و الکترونیک در استان تهران خبر داد و افزود: تاسیس دفاتر کاریابی نسبت به سال گذشته از ۲۵۷درصد رشد برخوردار بوده است.

مدیرکل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به اهمیت ایجاد مراکز مشاوره‌ و خدمات کارآفرینی در ترویج و توسعه کارآفرینی در استان، بیان کرد: صدور مجوز مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در استان تهران در ۹ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارای رشد بیش از ۶۵ درصدی است.

وی تصریح کرد: طی سال جاری در استان تهران مجموعاً ۵۶ مجوز در حوزه‌های مختلف کارآفرینی مشتمل بر ۳۳ مجوز مرکز مشاوره کارآفرینی، ۱۰ مجوز شتابدهنده، ۵ مجوز فضای کاری مشترک و ۸ مجوز کافه کارآفرینی صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *