قاسم رستم پور: خدمات ارائه شده در سامانه رصد اشتغال صحت سنجی می‌شود

سامانه

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

رییس دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارشناسان و بازرسان نسبت به خدمات ارائه شده به متقاضیان در سامانه جامع رصد، پایش و نظارت بر اشتغال صحت سنجی می‌کنند.

به نقل از ایرنا؛ «قاسم رستم پور» اظهار داشت: سه مرحله نظارت و صحت سنجی نسبت به مشاغل ایجاد شده در سامانه صورت می‌گیرد.

وی افزود: کارشناسان و بازرسان در مرحله اول به کسانی که خدمات دریافت کرده‌اند، پیام ارسال می‌کنند در مرحله دوم تماس و در مرحله سوم نظارت به‌صورت حضوری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۹۰۰ هزار پیام به متقاضیان ارسال شده است، بیان کرد: در این مرحله افراد اگر خدماتی دریافت کرده باشند تأیید و در غیر این صورت اعتراض می‌کنند همچنین تاکنون در مرحله نظارت تلفنی با ۱۷۹ هزار نفر تماس گرفته و نسبت به خدماتی از جمله مشاوره، مجوز و تسهیلاتی که دریافت کرده‌اند، سؤالاتی پرسیده شده است.

رییس دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ۷۱ هزار نفر خدماتی را که از طریق این سامانه و نهادهای متولی دریافت کرده‌اند تأیید کرده و ۳۱ هزار نفر مشکلات و موانعی را اعلام کرده‌اند.

وی تأکید کرد: تماس‌ها به متقاضیان از شماره مرکز ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۷۳ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گرفته می‌شود و نحوه خدمات‌رسانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رستم پور با اشاره به اینکه ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر کاربر سامانه ملی رصد اشتغال هستند، گفت: همه این کاربران از بخش اجرایی و دولتی هستند که متولی ارائه خدمات به متقاضیان و افراد جویای کار هستند.

وی خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم در سامانه ملی رصد اشتغال به ۸۰۰ هزار نفر که درصدد ایجاد اشتغال بوده‌اند خدماتی از جمله صدور مجوز، تسهیلات مالی و مشاوره ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *