مأموریت رئیس‌جمهور به وزارت کار برای اشتغالزایی/ تأکید بر اجرای کامل مصوبات شورای‌عالی اشتغال

رئیسی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تأمین سالانه یک‌میلیون شغل ضروری است، گفت: عقب‌ماندگی برای ایجاد یک‌میلیون شغل در سال‌های گذشته, ضرورت ایجاد اشتغال به‌ویژه برای فارغ التحصیلان را بیشتر کرده است.

به نقل از تسنیم، هفته گذشته بود که علی بهادری جهرمی, سخنگوی دولت خبر از حضور ابراهیم رئیسی, رئیس جمهور کشورمان در دهمین جلسه نظارت ستادی بر فعالیت وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در وزارت تعاون داد.

همچنین اعلام کرد حضور رئیس جمهور در جلسه نظارت ستادی بر فعالیت‌های وزارتخانه و دستگاه‌های اجرایی در وزارت کار رسیدگی به اشتغال و دغدغه کارگران است.

ابراهیم رئیسی در جلسه نظارت ستادی وزارت کار با ابراز اینکه اشتغال‌آفرینی از شاخص‌های اصلی ارزیابی عملکرد مدیران دولت مردمی است گفت: تنظیم‌گری و ایجاد هماهنگی با دستگاه‌های مختلف برای ایجاد اشتغال، رفع ناترازی در عملکرد صندوق‌های بازنشستگی، ایجاد پایداری و افزایش توان و کارآمدی صندوق‌های بیمه‌ای و فعال‌سازی بخش تعاون از مهمترین مأموریت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

رئیس جمهور تأمین سالانه یک میلیون شغل را نیاز ضروری کشور و تکلیف قانونی دولت‌ها دانست و افزود: عقب‌ماندگی در تأمین این نیاز در سال‌های گذشته، ضرورت تلاش بیشتر برای ایجاد اشتغال به‌ویژه تأمین شغل برای فارغ التحصیلان دانشگاهی را بیشتر کرده است که البته دولت سیزدهم گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته است.

رئیسی با اشاره به مأموریت‌های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مسئولان این وزارتخانه خواست برای تحقق عدالت در عرصه اشتغال، با راه‌اندازی و تکمیل سامانه‌های اطلاعاتی و نظارتی در زمینه اشتغال، بستری فراهم کنند تا اطلاعات مربوط به فرصت‌های شغلی و همچنین توانمندی‌ و مهارت‌ کارجویان به‌صورت شفاف در آن درج شود، تا هم کارجویان و هم متقاضیان نیروی کار نیازهای خود را از این طریق تأمین کنند.

رئیس جمهور تلاش‌ مؤثر و موفق در زمینه اشتغال‌آفرینی را از شاخص‌های اصلی ارزیابی عملکرد مدیران دولت مردمی خواند و افزود: با توجه به کندی در اجرای اسناد بالادستی و قوانین طی سالیان گذشته، آنچه در زمان حاضر ضرورت دارد به ثمر نشستن مصوبات موجود است، بنابراین مسئولان مرتبط با اشتغال‌آفرینی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید توان خود را برای اجرای قوانین و مصوبات شورای‌عالی اشتغال و دستگاه‌های مرتبط به‌کار گیرند.

بهبود فضای کسب‌وکار، افزایش مهارت‌آموزی از طریق تقویت هنرستان‌ها در آموزش و پرورش، توجه به تولیدات دانش‌بنیان و همچنین تمرکز بر توسعه صنایع سبک به‌جای توسعه صنایع سرمایه‌بر و دیربازده، از دیگر توصیه‌های رئیسی به مسئولان در زمینه اشتغالزایی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *