مبانی سئو

مبانی سئو

توضیحات

بهینه سازی وب سایت و محتوا در موتورهای جستجوگر، خصوصا گوگل، یکی از نیازهای ضروری هر کسب و کار در فضای دیجیتال شده است. وقتی بتوانید وب سایت مشتری تان را در عبارات کلیدی ارزشمندی به صفحه اول نتایج گوگل برسانید، یعنی توانسته‌اید درآمد خوبی هم برای خود و هم برای مشتری تان ایجاد کنید. امروزه بیشتر کاربران اینترنت، تصمیم گیری در خصوص خریدها و انتخاب‌های خود را از طریق جستجو در گوگل انجام می‌دهند. بدیهی است با کسب رتبه خوب در گوگل، فرصت ارایه موثرترین تبلیغات را به حجم قابل توجهی از مشتریان بالقوه بدست می‌آورید.
این دقیقا زمانی است که بهترین و مورد اعتماد ترین بازاریاب دنیا (یعنی گوگل) محصول یا خدمات شما را بازاریابی می‌کند. برای به خدمت گرفتن این بازاریاب حرفه‌ای، لازم است مثل حرفه‌ای ها عمل کنید. همکاری با چنین بازاریاب قدرتمند و اثرگذاری، به آسانی محقق نخواهد شد.

چرا سئو تا این اندازه برای کسب و کارها اهمیت دارد؟
سئو یکی از روش‌های بازاریابی درونگرا محسوب می‌شود. به این معنی که در این روش، بجای اینکه شما به دنبال مشتری باشید، این مشتری است که با جستجویی که انجام می‌دهد، به شما می‌رسد. حتما می‌دانید که همه مخاطبان و مشتریان، در مقابل پیشنهاداتی که به آنها می‌شود، در ابتدا گارد و مقاومت دارند. اما وقتی بدون اینکه شما پیشنهادی به مشتری دهید، او خودش سراغ شما بیاید، این مقاومت به حداقل رسیده و گاهی به کلی از بین می‌روند. اینجا است که ارایه پیشنهاد فروش به مخاطب، بسیار ساده تر و سریعتر انجام خواهد شد.
از طرف دیگر، وقتی مشتری خودش اقدام به جستجو و پیدا کردن شما کند، یعنی تمام خصوصیات یک مخاطب آماده برای دریافت پیام شما را دارد. او احساس نیاز کرده، دسترسی به اینترنت داشته، نیاز خود را جستجود کرده و آماده دریافت بهترین نتایج است. زمان کافی و شرایط مناسبی برای پیگیری نیاز خود دارد و هیچ چیز مانع این فرایند نمی‌شود. دیگر چه از این بهتر؟؟!! همه چیز محیاست تا یک مشتری خوب بدست آید.


منظور از سئوی ارگانیک یا کلاه سفید چیست؟

در فضای دیجیتال، همواره روش‌هایی برای دور زدن و تقلب کردن وجود دارد. گوگل هم با همه هوشمندی از این قاعده مستثنی نیست. شما می‌توانید گوگل را نیز گول بزنید و با روش‌های غیر ارگانیک، وب سایت خود را در رتبه‌های بالای نتایج جستجو در گوگل قرار دهید. هرچند این عملیات چندان دوام نخواهد آورد چراکه ممکن است در برخی شرایط بتوانید الگوریتم هوش مصنوعی گوگل را گول بزنید اما او بالاخره تقلب شما را تشخیص خواهد داد و معمولا خیلی هم طول نمی‌کشد و نهایتا جریمه‌های سختی برای سایت متقلب در انتظار خواهد بود.

بنابراین سئوی ارگانیک یعنی انجام دادن عملیات فنی سئو بصورت صحیح و مطابق با توصیه‌های گوگل. داشتن صبر و دانش فنی کافی و به کار گیری تکنیک‌ها، راهکارها و ابزار مناسب در عملیات سئو، باعث می‌شود به رتبه‌های خوبی در نتایج گوگل دست پیدا کنید و جایگاه خود را با خیال راحت برای مدت‌ها حفظ کنید؛ چراکه گوگل از سایت‌‌هایی که بصورت اصولی و ارگانیک رتبه‌ای کسب کرده اند، حمایت می‌کند.
 

آیا به عنوان متخصص SEO نیاز به دانش برنامه نویسی دارم؟
نکته جالب اینجاست که شما به عنوان یک سئوکار، الزاما نیاز به دانش برنامه نویسی ندارید. بخش قابل توجهی از عملیات سئو، خارج از کد نویسی است. هرچند علم برنامه نویسی به شما کمک زیادی خواهد کرد؛ اما عدم تسلط به برنامه نویسی نیز سدی برای شما ایجاد نخواهد کرد. جالب است بدانید اغلب سئو کاران، فقط در مقاطع خاصی از پروژه سئو، نیاز به کار روی کد و قالب سایت دارند که آن هم در قالب یک دستورالعمل به طراحی سایت مورد نظر ارایه می‌نمایند.
پس برای تبدیل شدن به یک متخصص سئوی حرفه‌ای و مجرب، نیاز نیست ساعت‌ها و ماه‌ها از عمل خود را به کسب مهارت برنامه نویسی هدر دهید. چون هدف شما تبدیل شدن به یک طراح سایت یا برنامه نویس شدن نیست بلکه تبدیل شدن به یک متخصص سئو است.
در این دوره به شما کمک می‌کنیم مقدمات و مبانی سئو را بیاموزید و بدون اینکه کد نویسی یا طراحی قالب بلد باشید، رتبه یک وب سایت را در نتایج جستجوهای گوگل، به جایگاه مطلوبی برسانید.

در این دوره از چه ابزارهایی استفاده می‌شود؟

در فرآیند سئو، از ابزارهای متعددی استفاده می‌شود. بسیاری از این ابزار که معمولا خارجی هم هستند، بصورت پولی و اشتراکی قابل استفاده خواهند بود و حتی بسیاری از آنها نیز به دلیل تحریم‌ها به کاربران ایرانی، خدمات نمی‌دهند. اما در این بین ابزار متعدد دیگری نیز هستند که نه تنها بسیار معتبر و کاربردی هستند، بلکه بصورت کاملا رایگان و بدون نگرانی از تحریم‌ها می‌توان از آنها استفاده کرد.

اگر قصد شروع یک حرفه خاص و پر در آمد را دارید در این وبینار اسکیلرن شرکت کنید.

زمان برگزاری

سه شنبه 29آذر ماه ساعت 18:00

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا شرکت در دوره بر روی متن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *