اخبار و اطلاعیه ها

متخصصان موضوعی چه کسانی هستند و چرا به آن ها نیاز داریم

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

یک طراح آموزشی، یک تکنولوژیست یادگیری و یک تسهیل کننده آموزشی، برای برنامه ریزی یک دوره وارد اتاق جلسه می شوند. بنظرتان چه اتفاقی می افتد؟ آنها یکی از اعضای مهم تیم را در نظر نگرفته اند. آن شخص، متخصص موضوعی است. اما متختصص موضوعی یا (SME) مخفف چیست؟ مخفف Subject Matter Expert می باشد و در ادامه متوجه می شویم که متخصص موضوعی دقیقا کیست؟

متخصص موضوعی دقیقاً کیست؟

صبح شنبه است و قرار است ساعت هفت بعد از ظهر مهمانان به صرف شام به منزل شما بیایند. شما به آن ها قول داده ای که برایشان جوجه ترش آماده کنید. اما اولین سرنخ یعنی نحوه پخت آن را نمیدانید. بنابراین کتاب آشپزی خود را باز میکنید و دستورالعمل ها را ی به یک دنبال می کنید و در نهایت شام آماده و سرو می می شود.

چه کسی آن کتاب دستور پخت را نوشته است؟ احتمالا نویسنده. اما توجه کنید او به این دلیل می دانست چه بنویسد که از یک متخصص آشپزی یا به احتمال زیاد یک آشپز کمک گرفته است. دقیقاً در امر آموزش هم اگر می خواهید به اطلاعاتی فراتر از کنار هم گذاشتن مطالب گوگل دست یابید، به یک متخصص در آن موضوع نیاز دارید.

بنابراین، اگر از شما بپرسند که متخصص موضوع چیست؟ می توانید بگویید شخصی است که اطلاعاتی دارد که شرکت به آن نیاز دارد. او کسی است که درک عمیقی از یک شغل، فرآیند یا فناوری خاص داشته و تجربه زیادی در آن دارد.

با توجه به این ها، به نظر شما یک متخصص موضوع چه کاری انجام می دهد؟مسئولیت او در توسعه دوره چیست؟ در ادامه متوجه می شویم…

نقش SME در آموزش چیست؟

بیایید معنای یک متخصص موضوع را در زمینه آموزش، با مسئولیت‌های کلیدی آن تعریف کنیم.

ترسیم مسیر توسعه شایستگی

اولین قدم در طراحی یک دوره جدید با SME شروع نمی شود. این کار با تجزیه و تحلیل نیازهای آموزشی برای کشف  خلأ های دانشی، مهارتی و نگرشی در سازمان شروع می شود. این امر به واحد های یادگیری و توسعه کمک می کند تا آموزش های مورد نیاز و اهداف یادگیری را تعیین کنند.

در گام بعدی موضوع وارد می شود.  SME مسئول ترسیم مسیری رو به عقب از هدف آموزشی به محتوای آموزشی است. آنها با طراح آموزشی کار خواهند کرد و در مورد بهترین راه ها برای تحقق یادگیری تصمیم خواهند گرفت، مانند اینکه چه فعالیتی برای چه هدفی مناسب تر است.

به عنوان مثال، برای توسعه مهارت‌ها در بازاریابی رسانه‌های مالی، SME می‌تواند یک تجربه یادگیری شبیه‌سازی شده را پیشنهاد دهد که در آن فراگیران بتوانند نتایج واقعی را تجزیه و تحلیل کنند. SME به دلیل تجربه خود در این کار، ممکن است احساس کند که این برنامه مؤثرتر از یادداشت ها یا اینفوگرافیک ها است.

همکاری با اعضای تیم آموزش

نقش متخصصان موضوع مهم است، اما آنها همچنان به کمک سایر نقش های آموزشی برای ایجاد دوره های با کیفیت نیاز دارند. در بسیاری از موارد، آنها باید با طراحان آموزشی، تکنولوژیست های یادگیری، تسهیل‌گران، فیلمبرداران، طراحان گرافیک، مدیران برندسازی و حتی سایر SMEها کار کنند. اما توجه کنید که همکاری موثر آنها با بقیه اعضای تیم فقط یک مزیت نیست بلکه این بخش اساسی از نقش و مسئولیت های متخصصان موضوع است. زیرا بدون ارتباط واضح و مکرر و دید باز نسبت به نظرات سایرین در تیم، برنامه هرگز به پتانسیل کامل خود نمی رسد.

تولید محتوای آموزشی

متخصصان موضوع ملزم به ارائه محتوای خام و تخصصی تر برای اعضای تیم هستند تا آن را به مواد آموزشی با کیفیت تبدیل کنند. برای مثال، SME ها معمولاً وظیفه دارند یادداشت‌های خام، خطوط کلی محتوا، ارائه‌ها و اسکریپت‌های ویدئویی را بر اساس تخصص موضوعی خود به اشتراک بگذارند. سپس، نویسندگان، فیلمبرداران و طراحان بر اساس این اطلاعات، اینفوگرافیک‌ها، یادداشت‌ها و ویدیوهای جذاب ایجاد می‌کنند.

مهارت های مورد نیاز SME ها:

متأسفانه، تمامی SME ها آنگونه که انتظار می رود عمل نمی کنند. بنابراین،  هنگام استخدام آن ها مطمئن شوید که مهارت های مورد نیاز برای یک متخصص موضوع خوب بودن را درنظر گرفته و آن ها را توسعه می دهید. این مهارت ها عبارتند از:

کار تیمی

همانطور که می دانید همکاری یک امر بسیار مهم برای  SME ها می باشد و به همین دلیل، لازم است به مهارت کار تیمی مجهز باشند. این مهارت شامل راهنمایی اعضای تیم در برنامه ریزی و ایجاد محتوا، به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه به طور آشکار، مشارکت فعال در توسعه دوره و نشان دادن تعهد به تلاش تیم می باشد.

برقراری ارتباط

متخصص موضوعی انتقال دهنده دانش و بینش است. درصورتی که او نتواند دانش خود را با سایر اعضای تیم به اشتراک بگذارد، یافتن آگاه ترین SME در جهان اهمیتی ندارد. به همین دلیل است که آنها نیاز به توانایی برقراری ارتباط دارند تا اطلاعات را بطور شفاف و مختصر حتی به افرادی که هیچ پیش زمینه ای نداردند منتقل کند.

مدیریت زمان

اکثر SMEها تخصص خود را در کار تمام وقتشان تمرین می کنند، که باعث می شود نقش آموزشی آنها تنها یکی از کارهای متعددی باشد که در طول هفته انجام می دهند. علاوه بر این، برخی از SME ها دور کار هستند. این بدان معناست که آنها باید مدیریت زمان را بطور عالی بکار گیرند، در غیر این صورت عقب می مانند و در پروژه های توسعه آموزشی تاخیر ایجاد می کنند.

حل مسئله

انتظار می‌رود که SME ها تمام منایع موجود را بررسی کنند، آنچه را که مربوط به برنامه آموزشی است استخراج کنند و سپس در مورد بهترین راه جهت آموزش آن مفاهیم یا مهارت‌ها تصمیم بگیرند. این امر مستلزم مهارت های حل مسئله است، زیرا باید مناسب ترین فعالیت های یادگیری متناسب با نتایج مورد انتظار را تشخیص داده و بکارگیرند.

نتیجه گیری

اکنون می دانید متخصص موضوع کیست و متوجه شدید که درصورت وجود متخصصان موضوعی تیم آموزشی شما کامل است. در واقع SME ها یک تجربه ی یادگیری معنادار را بنا می نهند. بنابراین لازم است از تخصص آن ها در برنامه های آموزشی تان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.