موتورهای جت می توانند به زودی با یک علف هرز معمولی سوخت شوند

دانش بنیان

شاهی ساده مزرعه ای، عضوی از خانواده براسیکا که در طول تاریخ به عنوان علف هرز در نظر گرفته می شود، به زودی می تواند سوخت موتورهای جت را تامین کند.
پس از تلاش‌های گسترده اصلاحی و مهندسی ژنتیک، این گیاه اکنون به عنوان منبع امیدوارکننده گازوئیل تجدیدپذیر و سوخت پایدار هوانوردی کشت می‌شود.
چالش هوانوردی پایدار مجمع جهانی اقتصاد از نوآوران دعوت می کند تا راه حل های بیشتری برای کربن زدایی هوانوردی ارائه دهند.

صنعت هوانوردی برای کاهش انتشار کربن و یافتن جایگزین های پایدار برای سوخت جت سنتی تحت فشار فزاینده ای قرار دارد. به … پنی کراس، یکی از اعضای خانواده Brassica که از لحاظ تاریخی به عنوان یک علف هرز در نظر گرفته شده است.

پس از تلاش‌های گسترده برای اصلاح نژاد و مهندسی ژنتیک، این گیاه – به CoverCress تغییر نام داد – اکنون به عنوان منبع امیدوارکننده‌ای از گازوئیل تجدیدپذیر و سوخت هوانوردی پایدار (SAF) کشت می‌شود.

از مزرعه تا سوخت
طبق مطالعه ای در ایالات متحده که در Frontiers in Energy Research منتشر شده است، روغن حاصل از محصول CoverCress به طور ایده آل به عنوان یک ماده اولیه بیوانرژی جدید برای تولید … SAF، گازوئیل تجدیدپذیر، بیودیزل و سایر محصولات مشترک ارزش افزوده مناسب است.

با استفاده از این محصول برای تولید سوخت بیودیزل و سوخت جت تجدیدپذیر، این مطالعه نشان داد که انتشار گازهای گلخانه ای را به ترتیب تا 85 و 63 درصد در مقایسه با تولید سوخت های مبتنی بر نفت کاهش می دهد.

هوانوردی تجاری مسئول بیش از 13 درصد از انتشار جهانی حمل و نقل است، بنابراین تلاش برای توسعه سوخت های جایگزین پایدار – هم برای هوانوردی و هم برای سایر اشکال حمل و نقل – در تلاش های جهانی برای محدود کردن تغییرات آب و هوایی حیاتی است.

استفاده از SAF، با امتیازات کم شدت کربن، یک جزء حیاتی از تعهد صنعت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و دستیابی به رشد بدون کربن است.

و CoverCress به طور بالقوه گزینه ای مناسب برای دستیابی به این اهداف است.

استقبال از سوخت های هوایی پایدار
اعضای هوانوردی ائتلاف First Movers (FMC) – که با مجمع جهانی اقتصاد شریک هستند – در پیگیری خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، متعهد شده‌اند که از فناوری‌های کاهش انتشار، به ویژه SAF استفاده کنند. این سوخت‌ها دارای پتانسیل مشارکت قابل توجهی – تا 65 درصد – در رسیدن به هدف اصلی دستیابی به آلایندگی خالص صفر تا سال 2050 هستند.

در حالی که قیمت SAF در حال حاضر به دلیل عواملی مانند هزینه های مواد اولیه، ترکیب و تست ایمنی دو برابر سوخت هواپیماهای فسیلی است، طبق گفته هوانوردی پایدار FMC، صرفه جویی در مقیاس هزینه های SAF را کاهش می دهد و آنها را به عنوان ابزاری حیاتی در سفر کربن زدایی هوانوردی قرار می دهد. سوخت ها: گزارش راهنمای Offtake.

تقاضا برای سوخت های پایدار بر نگرانی ها در مورد کمبود بالقوه جهانی غذا، به ویژه به دلیل استفاده از سوخت های زیستی که عمدتاً از ذرت و سویا به دست می آید، تاکید کرده است. برای مقابله با این چالش، محققان تمرکز خود را به سمت محصولات غیرخوراکی مانند CoverCress جهت تولید سوخت های کم کربن بدون رقابت با منابع غذایی حیاتی هدایت می کنند.

نیاز به افزایش تولید SAFها

در زمینه گسترده‌تر پایداری، سوخت‌های زیستی، شامل سوخت‌هایی که از محصولات پوششی به دست می‌آیند، به ویژه در بخش هوانوردی جذابیت قابل توجهی دارند. با این حال، تحقق تأثیر بالقوه آنها در مراحل اولیه خود باقی مانده است. SAF قبل از دستیابی به انتشار خالص کربن صفر تا سال 2050 زمین های زیادی برای پوشش دارد. طبق گزارش انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، تا سال 2022، فقط 450000 پرواز تجاری از SAF استفاده کرده اند.

چالش هوانوردی پایدار UpLink از نوآوران دعوت می کند تا راه حل های بیشتری برای کربن زدایی هوانوردی و تسریع مسیرهای فناوری جدید ارائه دهند. اینها می تواند شامل سوخت های پایدار، فناوری های نیروی محرکه و نوآوری های زنجیره ارزش مانند مواد اولیه، مهندسی، زیرساخت ها و توسعه بازار باشد.

منبع:weforum

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *