اخبار و اطلاعیه ها

نخستین مرکز توسعه مشاغل خانگی در کشور راه‌اندازی می‌شود

مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

رئیس کمیته کارآفرینی و توانمندسازی کمیسیون اجتماعی و فرهنگی کلانشهر‌های کشور گفت: تا پایان سال مجموع مراکز افتتاح شده کارآفرینی در پایتخت به ۲۰ عدد می‌رسد.

به نقل از صدا و سیما، دکتر احمدی صدر در ادامه گفت: این مراکز تحت عنوان مراکز تسهیل و توسعه کسب و کار به اختصار مراکز پویش، مراکز کارآفرینی اجتماعی و مراکز توسعه بازار و فروش با رویکرد بهبود فضای کسب و کار برای صاحبان کسب کار شهر تهران راه‌اندازی می‌شود.

رئیس کمیته کارآفرینی و توانمندسازی کمیسیون اجتماعی و فرهنگی کلانشهر‌های کشور افزود: تا کنون نیز ۱۴ مرکز به صورت رسمی افتتاح شده است و دو مرکز نیز بدون انجام تشریفات اداری آغاز به کار کرده‌اند و تا پایان سال ۴ مرکز دیگر هم افتتاح می‌شود تا شمار این مراکز به عدد ۲۰ برسد.

دکتر احمدی صدر افزود: این چهار مرکز، علاوه برکلانشهر تهران به سایر کلانشهر‌ها هم خدمات ارائه می‌دهند بطور مثال مرکز کارآفرینی اجتماعی منطقه ۴ که خدمات ویژه‌ای برای گروه‌های مردمی، حلقه‌های میانی خدمات می‌دهند تا شاهد توسعه این گروه‌ها باشیم.

ریس کمیته کارآفرینی و توانمندسازی کمیسیون اجتماعی و فرهنگی کلانشهر‌های کشور ادامه داد: اقدام نوآورانه دیگر، راه‌اندازی اولین کارخانه نوآوری اجتماعی فرهنگی ویژه کلانشهر تهران است که امیدواریم به اهداف و دستاورد‌های خوبی برسیم و بتوانیم آن را در سایر کلانشهر‌ها هم توسعه بدهیم.

صدر تصریح کرد: در نظر داریم اولین مرکز توسعه مشاغل خانگی کشور را با نقش تسهیل‌گری شهرداری تهران و با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی در منطقه ۵ راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم مبنی بر الکترونیکی کردن خدمات اظهار داشت: متقاضیان می‌توانند راه‌اندازی یا توسعه کسب و کار خود را از طریق خط تلفنی که شهرداری تعبیه کرده و درگاهی که با همکاری وزارت تعاون راه‌اندازی شده است پیگیری کنند.

رئیس سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی در پایان گفت: دستیابی به حداقل ۱۰۰۰ شغل خانگی پایدار در طی یکسال ویژه گروه هدف مشاغل خانگی، چشم اندازی است که برای این مرکز تدوین کرده‌ایم.

One thought on “نخستین مرکز توسعه مشاغل خانگی در کشور راه‌اندازی می‌شود

  1. سلام من می خواهم کار آفرین مشاغل خانگی در ضمینه هنرهای تولیدی کار در منزل داشته باشم لطفا راهنمایی بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *