اخبار و اطلاعیه ها

نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان برای اولین بار در کشور برگزار خواهد شد

نمایشگاه شرکت های دانش بنیان

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: برای اولین بار در ایران، نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و مهارت محور در محل نمایشگاه‌های بین المللی این استان برگزار می‌شود.

 عبدالمجید دراهکی در نشست مدیران پارک علم و فناوری، صنعت، معدن و تجارت و آموزش فنی  حرفه‌ای با مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین الملی استان بوشهر، اظهار داشت: همزمان با هفته پژوهش در آذر سال ۱۴۰۱، اولین نمایشگاه بزرگ شرکت‌های دانش بنیان مهارت محور سراسر کشور  در راستای حمایت از مشاغل دانش بینان مهارتی با و ترویج شعار سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به عضویت آموزش فنی و حرفه‌ای در قرارگاه دانش‌بنیان استان بوشهر، افزود: این رویداد مهم کارآفرینی مهارت محور از ۱۵ تا ۲۰ آذر ماه سال جاری با حضور شرکت‌های دانش بنیان سراسر کشور و با همکاری دآموزش فنی و حرفه ای، صنعت معدن و تجارت و پارک علم و فناوری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی برگزار می‌گردد. دراهکی با بیان اینکه حرفه‌ها و مشاغل دانش‌بنیان  با ارایه کارگاه‌های آموزشی مهارتی تخصصی و معرفی مشاغل آینده از الویت‌های این نمایشگاه است، اضافه کرد: توسعه کارآفرینی و اشتغال دانش بنیان نیازمند توسعه مهارت آموزی در کل کشور است و باید با ترویج اینچنین نمایشگاه‌هایی مهارت آموزی را در جامعه نهادینه کرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر همکاری پارک علم و فناوری، صنعت معدن و تجارت و آموزش فنی و حرفه‌ای را زیربنای توسعه مشاغل دانش‌بنیان در سطح استان دانست و گفت: فقر مهارت در بین جوانان معضل غیر قابل حلی نیست و می‌توان با راهکارهای عملی و برنامه ریزی درست، جوانان را به سمت مهارت آموزی سوق داد تا با یادگیری یک رشته تخصصی، جذب بازار کار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.