وبینار اختصاصی بررسی سوالات Yes / No /Not Given و True / False / Not Given در بخش IELTS Reading

وبینار اختصاصی بررسی سوالات Yes / No /Not Given و True / False / Not Given در بخش IELTS Reading

سرفصل‌های وبینار

داوطلبین محترم آیلتس بیشترین شکایت را از این نوع سوالات دارند و اظهار می‌کنند که در تشخیص گزینه‌های False و Not Given اکثرا دچار اشتباه می‌شوند. در وبینار پیش رو تلاش خواهیم کرد تجربیات بیش از یک دهه تدریس حرفه‌ای آیلتس را با ارائه راهکار قطعی برای اجتناب از چنین اشتباهی در خدمت شما داوطبین مشتاق یادگیری باشیم. 

حتما با ارسال لینک وبینار به دوستان و آشنایان خودتان هم اطلاع رسانی بفرمایید. 

مخاطبین

۱. کاندیداهای آزمون بین‌المللی آیلتس.

۲. کاندیداهایی که برای افزایش نمره‌ تلاش می‌کنند.

۳. اساتید محترم زبان انگلیسی که تمایل به ارتقاء حرفه‌ای خود در زمینه تدریس آیلتس را دارند.

سوالات متداول

تفاوت بین سوالات True/False/Not Given با سوالات Yes/No/Not Given در چیست؟

سوالات “True/False/Not Given” برای ارزیابی توانایی داوطلب در درک اطلاعات واقعی در متن استفاده می شود. از سوی دیگر، سؤالات “Yes/No/Not Given” برای ارزیابی درک داوطلب از نظرات یا ادعاهای نویسنده طراحی شده‌اند.

چگونه با جواب‌های Not Given برخورد کنم؟

برای اینکه یک عبارت “Not Given” باشد، نباید هیچ اطلاعاتی در متن وجود داشته باشد که آن را تأیید کند یا با آن متناقض باشد. مهم است که “Not Given” را با “False” بودن یک جمله اشتباه نگیرید. اگر هیچ اطلاعات مرتبطی در متن وجود ندارد، “Not Given” است.

آیا توصیه می‌شود که اگر از جواب مطمئن نبودیم، حدس بزنیم؟

بله، حدس زدن بهتر از خالی گذاشتن پاسخ است، زیرا برای پاسخ های اشتباه در آیلتس “نمره منفی” وجود ندارد. مهم است که بر اساس درک خود از متن حدس بزنید.

چگونه می‌توانم بین اطلاعات واقعی و نظر نویسنده تشخیص قائل شوم؟

اطلاعات واقعی عینی است و می توان آن را به طور مستقل تأیید کرد. نظر نویسنده اما ذهنی است و بیانگر نظرات شخصی آنهاست. به دنبال کلمات یا عباراتی باشید که اعتقاد، دیدگاه یا تفسیر را نشان می‌دهند.

در آزمون چقدر زمان باید روی هر سوال “True/False/Not Given” و یا “Yes/No/Not Given” صرف کنم؟

در آزمون کاغذی با توجه به اینکه انتقال جوابها به پاسخنامه خودش حداقل 6 دقیقه وقت از داوطلب می‌گرفت، زمان استاندارد برای هر سوال حدود 1 دقیقه و 35 ثانیه بود. این در حالیست که در آزمون کامپیوتری با حذف زمان انتقال جوابها به پاسخنامه، زمان استاندارد و مساوی برای هر سوال به 1 دقیقه و 50 ثانیه افزایش یافته است.

آیا ترتیب سوالات True/False/Not Given” و “Yes/No/Not Given” همیشه به همان ترتیب متن هستند؟

معمولاً این سؤالات از ترتیب اطلاعات در متن پیروی می‌کنند. با این حال، همیشه خوب است که کل متن را اسکن کنید زیرا ممکن است استثناهایی رخ دهد.

برخی از تله‌های رایج در پاسخگویی به این سوالات که باید جلوگیری کرد، چیستند؟

مشکلات رایج عبارتند از اندیشیدن بیش از حد به سؤال، اشتباه گرفتن “False” با “Not Given” و از دست دادن جملات paraphrase شده. مهم است که بر آنچه به صراحت در متن بیان شده یا بیان نشده است متمرکز بمانید.

آیا می توانم از دانش یا فرضیات خود برای پاسخ به این نوع سؤالات استفاده کنم؟

خیر، پاسخ های شما باید صرفاً بر اساس اطلاعات ارائه شده در متن باشد. از استفاده از دانش بیرونی یا فرضیات شخصی جداً خودداری کنید.

چگونه می‌توانم مهارتهای پاسخگویی به این نوع سوالات را افزایش دهم؟

یک راه سریع آن شرکت کردن در همین وبینار حال حاضر است که بهمراه “ضمانت برگشت مبلغ سرمایه‌گذاری” می‌باشد و شما می‌توانید با خیال راحت شرکت کنید و دیگری اگر می‌خواهید به صورت خودخوان پیش بروید: “تمرین منظم با متون مختلف، بهبود واژگان و مهارت های خواندن، و یادگیری شناسایی سریع اطلاعات کلیدی در متن ها می تواند کمک کند. مرور سوالات آزمون‌های گذشته و درک الگوهای سوالات رایج نیز مفید است.”

زمان برگزاری

شروع وبینار:  24 بهمن 02 – ساعت 19:00

مدت وبینار: 1 ساعت و 30 دقیقه

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام کلیک کنید. هنگام ثبت نام 20% تخفیف با کد تخفیف vanda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *