اخبار و اطلاعیه ها

کدام برندها تبلیغات خود در توییتر را متوقف کردند؟

تبلیغات

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

پس از تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، شرکت‌های مختلف برای انجام فعالیت‌های تبلیغاتی خود در توییتر مردد شدند.

پس از تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، شرکت‌های مختلف برای انجام فعالیت‌های تبلیغاتی خود در توییتر مردد شدند.

به نقل از تجارت‌نیوز، شرکت‌های مختلف همچنان درحال دست‌وپنجه نرم کردن با مالکیت جدید توییتر، تحت مدیریت ایلان ماسک هستند.

اینکه آنها به خرج کردن پول برای تبلیغات در توییتر ادامه دهند یا توقف کنند معضلی است که شرکت‌ها با آن مواجه‌اند.

ماسک شخصا به کاهش درآمد تبلیغات در توییتر اذعان کرده است. این کاهش شدید درآمد به دلیل فشار گروه‌های مختلف به شرکت‌ها است.

مدیرعامل تسلا، توییتر و اسپیس ایکس در یک توییت، «گروه‌های فعالی را که به تبلیغ‌کنندگان فشار می‌آورند» سرزنش کرد. او گفت توییتر استراتژی تعدیل محتوای خود را تغییر نداده است و افزود که این شرکت “هر کاری که می توانست برای راضی کردن فعالان انجام داد.” ماسک مشخص نکرد که این شرکت چقدر از درآمد خود را از این عقب نشینی از دست داد، یا اینکه چگونه توانسته این ضرر را به فشار گروه‌های فعال نسبت دهد.

او روز جمعه در مصاحبه ای در کنفرانس سرمایه گذاری بارون نظرات خود را تکرار کر و گفت: ما اصلاً تغییری در عملیات خود ایجاد نکرده‌ایم و تمام تلاش خود را برای جلب رضایت آنها انجام داده‌ایم و هیچ چیز نتیجه نمی‌دهد.

حتی با وجود اینکه هیچ چیزی از لحاظ محتوا تغییر نکرده است و مدیریت توییتر هرکاری توانسته برای راضی کردن گروه‌هه انجام داده است. به گفته ماسک، آنها در تلاشند آزادی بیان را در آمریکا از بین ببرند. ماسک در توییتی نوشته بود که قصد دارد از شرکت‌هایی که به این کار ادامه می‌دهند، نام برده و آنها را شرم‌زده کند.

در اینجا برخی از برندهایی که تبلیغات خود در توییتر را متوقف کردند، و همچنین آنهایی که این کار را نکرده‌اند، آورده شده است.

شرکت خودروسازی فورد موتورز

این شرکت خودروسازی اعلام‌ کرد در توییتر فعالیت تبلیغاتی انجام نخواهد داد. یکی‌ از سخنگویان فورد نیز گفت که پیش از ایلان ماسک نیز این کار را انجام نمی‌داده‌اند.

شرکت ژنرال میلز

یویکویی سخنگوی ژنرال میلز اعلام کرد این شرکت که به غلات خود معروف است، تبلیغات در توییتر را متوقف کرده است. این بیانیه اضافه کرد که ژنرال میلز، مسیری را که توییتر در پیش می‌گیرد، نظارت خواهد کرد.

شرکت جنرال موتورز

بعد از اینکه ماسک تصاحب این شرکت رسانه های‌اجتماعی را به پایان رساند، بزرگترین
خودروساز آمریکایی به طور موقت تبلیغات پولی در توییتر را متوقف کرد. خودروساز دیترویت گفت که در حال تعامل با توییتر برای درک مسیر پلتفرم تحت مالکیت جدید خود است.

شرکت داروسازی گیلیاد

اعضای شرکت داروسازی گیلیاد نیز در فرایند توقف تبلیغات در توییتر هستند.

شرکت لوازم آرایشی لورآل

این شرکت تولید لوازم آرایشی برخلاف سایرین اعلام کرد که تبلیغات خود در توییتر را به حالت تعلیق نیاورده و گزارشی که از فایننشال تایمز مبنی بر تعلیق تبلیغاتش در توییتر را تکذیب کرد.

شرکت داروسازی فایزر

فایزر گزارش داد که پس از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک برای خصوصی کردن رسانه‌های اجتماعی، تصمیم خود درباره انجام تبلیغات در این شرکت را مورد بازبینی قرار خواهد داد.

شرکت خودروسازی استلانتیس

خودروسازی استلانتیس اعلام کرد تا زمانی که شرکت مادر دوج، فیات و کرایسلر به درک درست‌تری از آینده پلتفرم تحت رهبری ایلان ماسک دست پیدا کنند، تمام پست‌های تبلیغاتی پولی در توییتر را متوقف خواهد کرد.

شرکت خودروسازی فولکس واگن

این شرکت خودروسازی که شامل برندهایی مانند لامبورگینی، آئودی، سیت و پورشه است، اعلام کرد که به برندهای خود توصیه کرده است تا تبلیغات پولی در توییتر را تا اطلاع ثانوی متوقف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *