درباره ما

رسالت ما

“مرکز توسعه کسب و کار نوین جوانان وندا” به منظور حمایت و پشتیبانی و کمک به توانمندسازی و تجاری‌سازی طرح‌ها و ایده‌های محققین و مخترعین با حمایت مادی و معنوی زیر نظر “معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری” در سال ۱۳۹۹ شکل گرفته است.

این مرکز از طریق کارگزاران ارائه دهنده خدمات فناوری و کسب و کار و همچنین مشاوران و متخصصان حرفه‌ای، تلاش می‌نماید ضمن توانمندسازی محققین، مخترعین و صاحبان طرح‌های فناور به منظور تجاری‌سازی طرح‌های آنان و حمایت و پشتیبانی از ایجاد و توسعه کسب و کارهای نوپا، نسبت به ارائه خدمات فناوری و کسب و کار به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقیِ نوآور و فناور برنامه‌ریزی و اقدام می‌نماید.

چارت سازمانی
تعداد هنرجویان آموزش دیده
0
تعداد تفاهم نامه ها
0
تعداد همکاران
0
جایزه و مقامات
0
تولیدات و محتوا
0

درباره ما

مرکز توسعه کسب و کار نوین جوانان وندا با همکاری سازمان مردم نهاد جوانان پویندگان نوید زندگی استان اصفهان، دارای مجوز از وزارت ورزش وجوانان، در تابستان 1397 به عنوان یک پایگاه علمی و خبری در حوزه های سلامت اجتماعی، سلامت روان، کاهش آسیب های اجتماعی، کارآفرینی و استارتاپی ایران فعالیت خود را آغاز نمود.
پس از 3 سال فعالیت، اکوسیستم به یک مجموعه ای فراتر از یک فرایند معمول تبدیل شد و بر این باوریم که آن را آیینه تمام قد در مسائل اجتماعی، فرهنگی و اجتماعی بالاخص در حوزه فضای کسب و کارهای نوپا، کارآفرینی و نوآوری کشور تبدیل نماییم.
هدف ما تبدیل اکوسیستم به آیینه تمام نمای اکوسیستم فرهنگی اجتماعی با رویکرد های نوآورانه ایران به معنای واقعی است. معتقدیم مسائل اجتماعی بالاخص راهبردهای اجرای و پیشرانه ها، به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی از دانشگاه ها شروع می شود و لذا دانشگاه ها را به عنوان نقطه شروع تحولات و اقدامات بنیادی، در ایران در نظر گرفته ایم و در کنار بازیگرانی مانند پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و شتاب دهنده ها، در نهایت استارتاپ ها هستند که کارنامه فعالیت های کل اکوسیستم را به نمایش می‌گذارند.
در مجموعه فعالیت های فرهنگی اجتماعی وندا با عنوان جوان وندا ما تجربه مجموعه سیویلیکا در مدیریت داده های عظیم دانشگاهی و علم سنجی و رتبه بندی دانشگاه ها را استفاده کردیم تا علاوه بر پوشش یکی از کمبودهای اصلی رتبه بندی دانشگاه ها، که نبود داده‌های قابل اعتماد در مثال متنوع از قبیل کارآفرینی و نوآوری است، بتوانیم به هدف اصلی اکوسیستم که شفافیت در کسب و کارهای نوپا است برسیم.
می دانیم که فضای اجتماعی ایران، به دلیل حضور بازیگری به نام “دولت” با اکوسیستم مشابه از قبیل کشورهای پیشرفته بسیار متفاوت و غیرقابل پیش بینی است. حمایت‌هایی که توسط دولت، از فرایند های اجتماعی می شود، هم می تواند بسیار مفید باشد و هم می تواند سرآغاز فساد و رانت در این فضای جوان شود. ما در کنار همه ارکان و اجزاء ایران، تلاش می‌کنیم تا هر آنچه اتفاق می افتد را به تصویر کشیده و رصد نماییم.

مهار تورم، رشد تولید

مقام معظم رهبری

تماس با ما

جهت تماس با ما از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید: