آغاز نخستین رویداد صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

اشتغال

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

نخستین رویداد “صدرا ” شامل صنعت، دانشگاه، راه و اشتغال روز یکشنبه در راستای ایجاد فرصتی بزرگ برای کارآفرینی دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد آغاز شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد گفت: در این رویداد ۴۰ غرفه از صاحبان صنایع فعال در استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد به نمایش گذاشته شد.

ابراهیمی رحیمی افزود: این رویداد با شعار صنعت، دانشگاه، راه اشتغال و با هدف اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان، جذب کارآموز در طرح پویش و معرفی دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی به صنایع در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد افتتاح شد.

وی اظهار داشت: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب با تاکید بر توسعه اشتغال و راهبردهای کلان دانشگاه و اهداف مندرج در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر توسعه فعالیت‌های فناورانه با رویکرد کارآفرینی در زیست بوم‌های محلی و منطقه‌ای و همچنین با هدف ایجاد ارتباط مستقیم بین دانشجویان و اعضای هیات علمی، جامعه و صنعت، رویداد صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری رویداد صدرا به‌صورت ترمی در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد، افزود: مهارت افزایی دانشجویان، ارتباط تعاملی و مستمر دانشگاه با صنایع، اتصال حلقه آموزش، کارآفرینی و اشتغال، اجرای بهینه طرح پویش، ایجاد فرصت اشتغال و مهارت آموزی دانشجویان و معرفی دانش آموختگان دانشگاه به بنگاه‌های اقتصادی و استفاده از خبرگان صنعت و خدمات به عنوان مدرسان مهارتی در دانشگاه از دیگر اهداف اجرای این طرح در دانشگاه آزاد اسلامی است.

رحیمی اظهار داشت: با اجرای رویداد صدرا، فرصت‌های بزرگی برای کارآفرینی در کشور به وجود می‌آید که منجر به تولید ثروت برای صاحبان کسب و کار خواهد شد و دانشجویان و نخبگان کشور باید از این فرصت‌ها برای تولید ثروت هم برای خود و هم برای کشور استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان با بازدید از این غرفه‌ها با فرایند تولید و ایده‌های جدید آشنا می‌شوند، گفت: هر چه این ارتباط بیشتر و شرایط مساعدتری برای اتصال این ۲حوزه فراهم شود، شرایط بهتری برای اشتغال جوانان تحصیل کرده جویای کار فراهم می‌شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد گفت: رویداد صدرا با حضور صاحبان صنایع و شرکت‌های مختلف صنعتی و تولیدی ۱۳ تا ۱۵ اسفندماه سالجاری برای بازدید عموم مردم، در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد دایر است.

دانشگاه آزاد اسلامی در چهارمحال و بختیاری ۱۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در واحدهای شهرکرد بروجن، فارسان و پردیس‌های لردگان اردل و کوهرنگ دارد که برخی از این دانشجویان در رشته‌های خود تاکنون حایز دستاوردها و نوآوری‌ها شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *