احداث اولین شهرک اقتصاد دانش‌بنیان در منطقه آزاد ماکو

دانش بنیان

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با اختصاص ۱۰ هکتار زمین برای راه اندازی شهرک اقتصاد دانش‌بنیان، امکان صادرات از نزدیک‌ترین نقطه به اروپا و اوراسیا برای شرکت‌های تجاری فراهم شده است.

حسین گروسی در جلسه هم‌اندیشی ملی استلزامات مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: تواهمنامه‌ای با معاونت محترم فناوری ریاست جمهوری منعقد شده است که طبق آن اولین شهرک اقتصاد دانش بنیان در منطقه آزاد ماکو آغاز به کار خواهد کرد. از این طریق شرکت‌هایی که تجاری سازی شده و محصولات صادراتی تولید می‌کنند، می‌توانند به راحتی به صادرات محصولات خود بپردازند.

وی ادامه داد: یکی از ایده‌هایی که در دبیرخانه سازمان ارائه شده است، برگزاری همایشی با حضور کشورهای عضو سازمان اکو در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ در راستای استفاده و بهره گیری از ظرفیت سازمان برای ایجاد منطقه لجستیکی است.

گروسی در پایان اظهار داشت: حدود ۱۸۲۰ هکتار زمین برای دهکده هوشمند لجستیک که شامل فرودگاه، راه آهن، انبارها، سردخانه ‎ها و بندر خشک است، در نظر گرفته شده که با همکاری کشورهای عضو اکو برای ارتباط کریدوری شرق به غرب و در نهایت جهانی سازی منطقه آزاد ماکو و سایر مناطق احداث خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *