استرالیا با ریسک های هوش مصنوعی مقابله می‌کند

هوش مصنوعی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

استرالیا یک نهاد مشورتی برای کاهش خطرات هوش مصنوعی ایجاد خواهد کرد و جدیدترین کشوری است که نظارت خود را بر این فناوری افزایش می دهد.

دولت این کشور تصمیم دارد برای معرفی طیفی از دستورالعمل ها از جمله تشویق شرکت های فناوری به برچسب زدن محتوای تولید شده با هوش مصنوعی با سازمان های صنعتی همکاری کند.

اد هاسیک وزیر علم و صنعت استرالیا نیز پیش بینی کرد هوش مصنوعی به رشد اقتصادی منجر می شود اما استفاده از آن در کسب و کار ناهمگون است. او به خبرنگاران گفت: همچنین موضوع اعتماد به فناوری وجود دارد و کمبود اعتماد نیز اندک اندک به ترمز دستی در برابر رشد و جذب فناوری منجر می شود که باید با آن مقابله کنیم.

استرالیا نخستین کمیسیون سلامت الکترونیک(eSafety) را در سال ۲۰۱۵ میلادی راه اندازی کرد اما در خصوص قانونمندسازی هوش مصنوعی در برخی کشورها عقب تر از بقیه است.

البته دستورالعمل اولیه هوش مصنوعی استرالیا داوطلبانه است، حال آنکه در مناطق دیگر از جمله اتحادیه اروپا قوانین هوش مصنوعی برای شرکت ها لازم الاجرا هستند.

استرالیا سال گذشته میلادی مشاوره درباره هوش مصنوعی را آغاز و بیش از ۵۰۰ پاسخ دریافت کرد.

دولت استرالیا در پاسخ موقت خود اعلام کرد که می‌خواهد بین مصارف «کم خطر» هوش مصنوعی مانند فیلتر کردن ایمیل‌های هرزنامه و نمونه‌های «پرخطر» مانند ایجاد محتوای دستکاری شده، تمایز قائل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *