انعقاد قراردادهای فناورانه ۹۰ میلیون دلاری ایران و ونزوئلا

انعقاد قراردادهای فناورانه ۹۰ میلیون دلاری ایران و ونزوئلا

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا به نقل از معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، امیرحسین میرآبادی رئیس مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: سال گذشته با برپایی یک نمایشگاه از توانمندی ها و دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در ونزوئلا، هیات های متعدد ونزوئلایی از این نمایشگاه بازدید کردند و زمینه شکل گیری ارتباطات تجاری فراهم آمد.

وی گفت: همزمان با حضور رئیس جمهور ایران در کاراکاس، نشستی برگزار شد که در آن تجار و فعالان اقتصادی ونزوئلا حضور داشتند. در این نشست، گزارشی در خصوص اقدامات در حوزه علم و فناوری و فعالیتهای شرکتهای دانش بنیان ارائه شد.

وی ادامه داد: نکته مورد تاکید رئیس جمهور استفاده از ابزار خانه فناوری و نواوری در کاراکاس بود زیرا می تواند از مهم ترین زیرساخت های توسعه همکاری اقتصادی دانش بنیان بین دو کشور باشد.

وی با بیان اینکه در جریان این بازدیدها و نشست ها قراردادهای فناورانه ای بین  ایران و ونزوئلا منعقد شده است، گفت: چند قرارداد به ارزش حدود ۹۰ میلیون دلار بین فناوران ایرانی و ونزوئلایی ها منعقد شده که در زمینه ایستگاه های گاز، تجهیزات مخابراتی، توسعه شبکه فیبر نوری، تجهیزات پزشکی، مکمل های غذایی انسانی و دامی و… بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *