با اجتناب از ۴ اشتباه یک برند معتبر برای خود بسازید

4 اشتباه در برندسازی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا به نقل ازدنیای اقتصاد،هرچه در رویکرد و پیام برند خود معتبرتر و واقعی‌‌‌تر باشید، همراهی و اعتماد بیشتر مشتریانتان را با خود ایجاد کرده‌‌‌اید. این اعتماد در تجارت طولانی‌‌‌مدت و سودآور شما نقش بسیار مهمی دارد. برای ایجاد یک کسب و کار سودآور، معمولا به دو تا سه سال زمان نیاز دارید. ایجاد اعتماد بین مشتریان در طول این دوره طلایی به شما کمک می‌کند تا سال‌های موفقیت را با پایه‌‌‌ای قوی که قبلا گذاشته‌‌‌اید، طولانی‌‌‌تر کنید.

 مزایای داشتن یک برند قوی

برخی از مزایا عبارتند از: افزایش به رسمیت شناختن برند، حساسیت کمتر نسبت به قیمت، بازاریابی دهان به دهان مثبت، کارمندان متعهد، بهبود وفاداری مشتری و اثربخشی بیشتر تبلیغات بر مشتریان. این مزایا می‌تواند به‌‌‌طور مستقیم تحت‌‌‌تاثیر نحوه برندسازی شما باشد.

در ادامه اشتباهاتی را مطرح می‌‌‌کنیم که در صورت اجتناب از انجام آنها، موفقیت آینده شما به‌‌‌عنوان یک شرکت رقیب برتر در زمینه تخصصتان تضمین می‌شود.

۱. ناسازگار بودن

سازگاری و ثبات برند یک عنصر کلیدی در برندسازی شخصی است. زمانی که پیام‌‌‌ها، تصاویر و ارزش‌‌‌های شما یکسان باشد، تصویری واضح و به یاد ماندنی را در ذهن مخاطب ایجاد می‌‌‌کنید. برای اجتناب از این اشتباه، اطمینان حاصل کنید استراتژی برند شخصی ثابت و واضحی را ایجاد کرده‌‌‌اید که شامل پیام‌‌‌هایی است که با ارزش‌‌‌های شما همسو باشد و درک روشنی از مخاطبان هدف شما  داشته باشد.

۲- تعامل نداشتن با مخاطبان

عدم‌تعامل با مخاطبان نه‌‌‌تنها یک فرصت از دست رفته، بلکه یک اشتباه اساسی است که می‌تواند به‌‌‌طور چشمگیری بر برند شخصی شما تاثیرگذار باشد. زمانی که به نظرات، سوالات یا بازخوردهای مخاطبان خود پاسخ نمی‌‌‌دهید، این پیام را القا می‌‌‌کنید که علاقه‌‌‌ای به ایجاد روابط ندارید. برای جلوگیری از این اشتباه، اطمینان حاصل کنید که فعالانه با مخاطبان خود در همه کانال‌‌‌ها در ارتباط هستید. به نظرات و سوالات آنها پاسخ دهید، از مخاطبان خود بازخورد بخواهید و علاقه واقعی‌‌‌تان را به دنبال‌‌‌‌‌‌کنندگان خود نشان دهید. ایجاد روابط با مخاطب، حس اعتماد و وفاداری ایجاد می‌کند که کلید موفقیت طولانی‌مدت محسوب می‌شود.

۳- بی‌‌‌اصالتی و معتبر نبودن

اعتبار یکی دیگر از عناصر حیاتی در ایجاد برند شخصی است. زمانی که تلاش می‌‌‌کنید کسی باشید که نیستید، تبدیل به فردی غیرقابل اعتماد می‌‌‌شوید. این یعنی تبلیغ افراطی یا ارائه یک تصویر نادرست که اشتباه مهلکی برای برند شخصی شما محسوب می‌شود. برای اینکه از انجام این اشتباه دوری کنید، مطمئن شوید یک تصویر معتبر به جهان ارائه می‌‌‌دهید که شامل صداقت داشتن در مورد دستاوردها، نقاط قوت و همچنین محدودیت‌ها و ضعف‌‌‌هایتان است. داشتن صداقت برای مشتریان، اعتبار و اعتماد نزد مخاطبان به همراه می‌‌‌آورد. تفاوت در تصویری که به دنیای بیرون ارائه می‌‌‌کنید با تصویر واقعی‌‌‌ای که در پشت درهای بسته شماست، به‌‌‌زودی شما را به‌‌‌خصوص در دنیای امروزی رسانه‌‌‌های اجتماعی در برخواهد گرفت.

۴. عدم‌‌‌توجه به محتوایی که به اشتراک می‌گذارید

زمانی که صحبت از برند شخصی شما می‌شود، توجه نداشتن به محتوایی که به اشتراک می‌‌‌گذارید می‌تواند اشتباه مهلکی باشد که عواقب ویرانگری به بار بیاورد. ارسال محتوای غیرحرفه‌‌‌ای می‌تواند برند شخصی شما را تضعیف کند و به اعتبار شما لطمه بزند. برای اجتناب از انجام این اشتباه، اطمینان حاصل کنید به محتوایی که در همه کانال‌‌‌ها به اشتراک می‌‌‌گذارید توجه کافی دارید. از اشتراک‌‌‌گذاری هر چیزی که می‌تواند توهین‌‌‌آمیز یا نامناسب تلقی شود دوری کنید و از تطابق پست‌‌‌هایتان با استراتژی برند شخصی خود مطمئن شوید. ایجاد یک برند شخصی قوی و به خاطر‌ماندنی که در بین مخاطبان شما شناخته‌‌‌شده باشد، برای موفقیت حرفه‌‌‌ای‌‌‌تان بسیار حائز اهمیت است. سازگاری، تعامل، اصالت و توجه به محتوایی که به اشتراک می‌گذارید، ازجمله عوامل مهم و کلیدی هستند که به پیشرفت برند شخصی شما کمک می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *