بورس تهران و فرابورس ایران عضو هیئت مدیره اروپایی – آسیایی (فیاس) شدند

نمودار

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا به نقل از خبرگزاری موج، در پایان روز نخست مجمع عمومی فیاس، بورس‌هایی شامل فرابورس ایران، بورس تهران، بورس قزاقستان، بورس بخارست، بورس اردن، بورس فلسطین، بورس آتن، بورس مسقط و بورس ارمنستان به عنوان اعضای هیات‌مدیره این فدراسیون انتخاب شدند.

پس از انتخاب اعضای هیات‌مدیره، در این جلسه رئیس هیات‌مدیره، رئیس کمیته‌کاری و کمیته حسابرسی نیز تعیین شدند.

به این ترتیب بورس بخارست به عنوان رئیس هیات‌مدیره فیاس و مدیرعامل بورس قزاقستان به عنوان رئیس کمیته‌کاری برگزیده شدند.

همچنین در این رویداد صورت‌های مالی سال ۲۰۲۲ و برنامه‌های آتی فیاس بررسی شده و به تصویب رسید.

پس از اجلاس عمومی، در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۵ و ۲۶ خرداد ماه نیز همایش سالانه فیاس با حضور دهها نماینده از بورس‌ها و نهادهای بازار سرمایه منطقه و فعالان بین‌المللی برگزار شد.

طی این رویداد در روز پنجشنبه بیش از ۴۰ نماینده از بورس‌ها، نهادهای مالی و فعالان بازارهای منطقه‌ای در قالب پنل‌های مختلف درخصوص توسعه فرایندهای پیش از معاملات، عملیات و پس از معاملات به سخنرانی پرداختند.

در این نشست دو روزه همچنین مهم‌ترین رویدادهای جاری و رویکردهای آتی بازارهای جهانی توسط حاضرین بررسی شد. از سوی دیگر در بخش اعلام برترین‌ کارگزاری‌های منطقه، شرکت‌های کارگزاری آگاه، کاریزما و مفید جوایزی را از آن خود کردند.

فرابورس ایران از سال ۱۳۹۲ به عضویت فیاس درآمده و امسال نیز به عنوان عضو اصلی هیات‌مدیره این فدراسیون برای یک دوره دو ساله انتخاب شده‌است.

فرابورس پیش از این در دوره دو ساله ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ نیز به عنوان عضو کمیته حسابرسی فیاس نقش‌آفرینی کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *