دوره آموزش متنی نحوه تهیه میوه خشک و چیپس میوه

آموزش چیپس میوه

آنچه در اين دوره خواهيد آموخت :
آشنایی با شرایط اقلیمی و ارتباطی محل کسب و کار
شناخت تجهیزات، مواد اولیه و میزان نیروی انسانی مورد نیاز
مساحت مورد نیاز برای شروع کسب و کار با ظرفیت مشخص
نحوه محاسبه دوره بازگشت و نقطه سر به سر کسب و کار مورد نظر
شرایط بازار فروش محصول تولیدی
مجوزهای مورد نیاز و نحوه دریافت آن‌ها از سازمان‌های مختلف
آشنایی با تمامی مراحل تولید محصول
شناخت ریسک‌های کسب وکار

اين دوره شامل …
شناخت کلیات کسب و کار مورد نظر
جداول ضروریات مورد نیاز جهت شروع کسب و کار
محل‌های مناسب جهت شروع کسب و کار
جداول تخمین مالی شروع کسب و کار
جداول تخمین فروش و نرخ سوددهی کسب و کار
آمار صادرات و واردات محصول تولیدی
بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و واردکنندگان محصول مورد نظر در جهان

توضيحات :
خشک‌ کردن میوه در کشو‌رهایی مانند ایران، سوریه، مصر، عراق و ترکیه قدمتی دیرینه دارد. تاریخچه تولید میوه‌های خشک، مربوط به ۱۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح است. در آن زمان، مردمان مدیترانه و خاورمیانه، میوه‌های تابستانی را خشک و برای استفاده در زمستان، ذخیره می‌کردند.
خشک کردن میوه‌جات، یکی از روش‌های جلوگیری از فساد میکروبی آن‌ها است. در این روش، در اثر کاهش میزان رطوبت، امکان فساد میکروبی بسیار کم شده و سرعت دیگر واکنش‌های مضر نیز، به مقدار قابل توجه‌ای کاهش می‌یابد. خشک کردن، ضمن اینکه روی محصول اثر حفاظتی دارد، وزن و حجم آن را نیز به میزان چشم‌گیری کاهش می‌دهد، در نتیجه از هزینه‌های حمل و نقل و ذخیره‌سازی نیز می‌کاهد.
با توجه به اینکه بخشی از بازار میوه خشک ایران، سهم محصولات وارداتی است، با تولید مشابه داخلی این میوه‌ها (از نظر نوع و کیفیت)، می‌توان مانع واردات و خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور شد. همچنین نیاز بیش از حد برخی از کشورها به این گونه محصولات (به دلیل شرایط ویژه اقلیمی آن‌ها، هزینه بالای حمل و نقل سبزیجات و میوه‌های تازه و محدود بودن زمان نگه‌داری آن‌ها)، فرصت مناسبی برای رونق تولید و صادرات چیپس میوه فراهم آورده است.
تهیه چیپس میوه از میوه‌های تازه، در صورت فروش کلیه محصولات تولید شده، توجیه اقتصادی بسیار مناسبی دارد. برای تولید 650 کیلوگرم چیپس انواع میوه در طرح حاضر، به 136 میلیون تومان هزینه ثابت و 162 میلیون تومان هزینه در گردش نیاز است. در کل با سرمایه‌گذاری 298 میلیون تومانی در این شغل، ماهانه حدود 188 میلیون تومان فروش و حدود 13 میلیون تومان سود خالص عاید تولیدکننده خواهد شد.
کارآفرینان موفق و مشاوران متخصصی در کلینیک مشاوره «میدون»، فعال اند که می توانند شما را در راه اندازی کسب و کار تولید چیپس میوه راهنمایی کنند.
توجه: دوره آموزشی تهیه میوه خشک و چیپس میوه، دوره ای مجازی (غیر حضوری) و مبتنی بر متن بوده و صرفاً در حساب کاربری شخص در سایت نمایش داده می شود.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *