دوره مبانی برنامه‌نویسی پایتون و وب هاروارد

دوره مبانی برنامه‌نویسی پایتون و وب هاروارد

این بهار برنامه‌نویسی پایتون و وب را به سبک هاروارد آموزش ببینید و سرتیفیکیت CS50x از هاروارد و گواهی دانشگاه تهران بگیرید!

در دوره سی‌اس‌فیفتی، اصول برنامه‌نویسی و مبانی علوم کامپیوتر به سبک متمایز هاروارد به شما آموزش داده می‌شود. این دوره توسط دانشگاه هاروارد و یل به همراه دانشگاه تهران برگزار می‌شود و امکان شرکت در آن از سراسر جهان فراهم است.

حالا در بهار امسال دوره آنلاین مبانی برنامه نویسی پایتون و برنامه نویسی وبسایت  توسط تیم CS50xIran که تحت نظارت سی‌اس‌فیفتی هاروارد و دانشگاه تهران است، در ایران برگزار می‌شود. تاریخ شروع دوره ۲۳ فروردین می باشد. محتوای دوره در قالب ۱۹ جلسه کلاس آموزشی، رویداد پازل‌دی، ۳ وبینار مفید و اختتامیه نمایشگاه پایانی به همراه پشتیبانی علمی هوشمند همه‌ روزه است.

سرفصل ها و محتوا

چه چیزی یاد می‌گیریم؟

شرکت‌کنندگان در این دوره با روش‌های آموزشی و سرفصل‌های دانشگاه هاروارد، از مبانی تفکر الگوریتمی شروع کرده و هنر برنامه‌نویسی را با زبان پایتون فرا می‌گیرند. سپس به مبانی برنامه‌نویسی وب پرداخته می‌شود.

تعداد جلسات دوره مجموعا ۱۹ جلسه خواهد بود: ۱۱ جلسه پایتون و ۸ جلسه وب + ۱۰ تا ۱۵ ساعت دوره تکمیلی + رویداد پازل‌دی + نمایشگاه پایانی و اختتامیه + وبینار های تخصصی.

دوره تکمیلی:

تیم سی‌اس‌فیفتی ایران ۱۰ تا ۱۵ ساعت محتوا به عنوان دوره تکمیلی تهیه کرده که این دوره در راستای یادگیری کاربردی تر وب جهت انجام پروژه های واقعی و ورود به بازار کار خواهد بود.

رویداد بین المللی پازل‌دی:

رویدادی 6 روزه است که امسال همزمان با تمام دنیا برگزار خواهد شد. در آن شرکت کنندگان بصورت گروهی یا انفرادی، معما هایی (با هر موضوعی) از سوی هاروارد را حل خواهند کرد. در پایان اگر معماهای زیادی را درست حل کرده باشند گواهی موفقیت در این چالش و رویداد دریافت خواهند کرد.                                                                                                                                        

هدف از برگزاری این رویداد پرورش توانایی حل مسئله، شبکه سازی و انتقال این پیام می‌باشد که بخش بزرگی از علوم کامپیوتر درمورد حل مسئله است تا کد زدن.

نمایشگاه پایانی و اختتامیه:

آخرین رویداد سی‌اس‌فیفتی که در آن دانشجویان جالب ترین و برترین پروژه های خود را به نمایش می‌گذارند و سایر دانشجویان و عموم مردم یا مدیران و کار آفرینان و دیگر متخصصان می‌توانند به رایگان بازدید کنند. شرکت های ایرانی نیز غرفه خود را دارند برای جذب دانشجویان در دوره های کارآموزی، آموزش، استخدام و …                                                                                         

همچنین یکسری اتفاقات و برنامه های جذاب دیگر نیز در این رویداد رقم خواهد خورد!

وبینار ها:

سه وبینار مفید و جذاب آنلاین با موضوعات مختلف مناسب دانشجویان دوره که به تازکی وارد دنیای برنامه‌نویسی شده اند و قصد ورود به دنیای کار و یا مهاجرت تحصیلی و کاری دارند.

گواهی های دوره

در پایان دوره، شرکت‌کنندگان امکان دریافت سه گواهی مختلف را دارند. دو گواهی از دانشگاه هاروارد در صورت انجام پروژه‌ها و تکالیف که یکی بابت پایتون و دیگری بابت وب بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی هستند و دیجیتال و قابل پیگیری خواهد بود. گواهی دیگر از دانشگاه تهران در صورت پرداخت هزینه مربوطه و موفقیت در آزمون که فیزیکی می‌باشد. همه گواهی‌ها رسمی و قابل پیگیری می‌باشد.

مخاطبین اصلی دوره

این دوره برای افراد ۱۶ تا ۲۸ سال، دبیرستانی‌ها و دانشجویان، علاقه‌مندان به یادگیری برنامه‌نویسی، افراد متخصصی که قصد تقویت پایه علمی خود را دارند، و مدیران و فعالان اکوسیستم کارآفرینی مناسب است.

مدرسین دوره

مدرسین سی‌اس‌فیفتی ایران، دوره مدرسین سی‌س‌فیفتی هاروارد را گذرانده اند و سرتیفیکیت مدرسین را دریافت کرده اند. در این دوره آرمین دارابی پایتون و حمیدرضا فرزین وب را آموزش خواهد داد. 

آرمین دارابی (مدرس دوره پایتون)

Co-founder & CTO at Customic

وی هم بنیان گذار و مدیر ارشد فنی استارت آپ کاستومیک است، این مجموعه ارائه دهنده خدمات print-on-demand و drop-shipping بوده و در تلاش است تا امکان راه اندازی و رشد سریعتر کسب و کارهای E-commerce را برای افراد مهیا سازد.

او پیش از این سابقه همکاری به عنوان مهندس نرم افزار در تیم های استارت آپی داخل و خارج از کشور را داشته است.

همچنین در دوره های اخیر CS50x Iran، عنوان تدریس یار ارشد تیم علمی در دوره بهاره ۲۰۲۳ و تابستان ۲۰۲۲ را در کارنامه خود دارد.

حمید‌رضا فرزین (مدرس دوره وب)

Technical Team Manager at Vira Smart Label 

استارتاپ ویرا در حال حاضر روی برچسب‌های هوشمند با توانایی پایش لحظه‌ای میزان فساد غذایی، تحقیق و توسعه انجام می‌دهد. او با توسعه مدل‌های هوش مصنوعی و بهره‌گیری از الگوریتم‌های پردازش تصویر، پلتفرم هوشمندی را راه‌اندازی کرده تا  آنالیز داده‌ها و سرویس‌های اینترنت اشیاء (IoT) را ارائه دهد.

حمیدرضا فرزین وظیفه تدریس دوره وب در این دوره را برعهده دارد و در سال ۲۰۲۳ هم موفق به کسب مدرک CS50 Educators شده است.

علیرضا مرتضایی (مدرس دوره تکمیلی)

زمان برگزاری

  • شروع: پنج‌شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۰۰
  • پایان: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۵۹

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *