فعالیت صرافی کوینکس در نیویورک ممنوع شد: مصادره ۱.۷ میلیون دلار دارایی

کونکس

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا به نقل از دیجیاتو، دادستان کل نیویورک فعالیت صرافی رمزارز کوینکس (CoinEx) را در نیویورک ممنوع کرد. به‌دنبال این ممنوعیت، بیش از ۱.۷ میلیون دلار دارایی این صرافی مصادره شده است. براساس دستور دادستانی و موافقت صرافی، کوینکس نباید پلتفرم خود را در دسترس کاربران این ایالت قرار دهد و اجازه عرضه، خرید و فروش اوراق بهادار را ندارد.

کوینکس متهم است که نتوانسته خود را به‌عنوان یک کارگزار اوراق بهادار و کامودیتی در نیویورک ثبت کند و به همین دلیل «لیتیا جیمز»، دادستان کل نیویورک، فعالیت صرافی را ممنوع کرده است. ساختمان مرکزی این صرافی در هنگ‌کنگ قرار دارد.  

ممنوعیت فعالیت صافی کوینکس در نیویورک

ماه فوریه شکایتی علیه صرافی کوینکس تنظیم شده بود و حالا دادستان نیویورک به این موضوع رسیدگی کرده و دستور ممنوعیت فعالیت این صرافی و مصادره ۱.۷ میلیون دلاری دارایی‌های آن را صادر کرده است. در آن مقطع زمانی لیتیا جیمز این صرافی را متهم کرد که خود را به دروغ یک صرافی معرفی کرده است.

با دستور دادستان و توافق صرافی، فعالیت کوینکس در نیویورک متوقف می‌شود. درواقع کوینکس نباید پلتفرم خود را در دسترس کاربران نیویورکی قرار دهد. همچنین بیش از ۱.۱ میلیون دلار از سرمایه‌های کوینکس به سرمایه‌گذاران نیویورکی بازگردانده خواهد شد. همچنین کوینکس موظف است برابر با ۶۰۰ هزار دلار نیز به‌دلیل فعالیت غیرقانونی جریمه پرداخت کند.

صرافی کوینکس نیز برای جلوگیری از حضور کاربران در پلتفرم نیویورک، اقداماتی برای مسدودکردن آی‌پی آن منطقه انجام داده است تا کاربران نیویورکی نتوانند وارد پنل کاربری خود در آن منطقه جغرافیایی شوند. همچنین صرافی به کاربران آمریکایی نیز اجازه ایجاد حساب کاربری جدید را نمی‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *