مقایسه بهترین نئوبانک‌های دریافت وام آنلاین

وام

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا به نقل از دیجیاتو، دریافت وام تا اواخر دهه نود معمولاً پروسه طاقت فرسایی بود، اما در قرن جدید بدون حتی نیاز به خروج از منزل یا ضامن و وثیقه می‌توانید تسهیلات دریافت کنید. پلتفرم‌ها و نئوبانک‌هایی در راستای ارائه وام آنلاین فعالیت می‌کنند که در ادامه با شرایط و ویژگی‌های آنان آشنا می‌شویم.

پیش از این در دیجیاتو با بهترین پلتفرم‌های خرید اقساطی کالا آشنا شدیم؛ پلتفرم‌هایی که معمولاً محدودیت خرید دارند و تسهیلات دریافتی را باید از فروشگاه‌های آنلاین یا فیزیکی تحت قرارداد با آن‌ها خریداری کنید. در مطلب یادشده، حساب نئوبانک‌ها را از این پلتفرم‌ها جدا کردیم؛ ازهمین‌رو در این مطلب بهترین نئوبانک‌های دریافت وام آنلاین را معرفی خواهیم کرد.

نئوبانک، بانکی دیجیتالی است که برخلاف بانک‌های سنتی، شعبه فیزیکی ندارد و تمام کارها را می‌توان به‌صورت آنلاین و الکترونیکی انجام داد.

ویپاد؛ ترابانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد از طریق ویپاد امکان استفاده از خدمات متنوع بانکی – از افتتاح حساب گرفته تا دریافت تسهیلات، سپرده‌گذاری، انتقال وجه هوشمند و … – را به‌صورت کاملاً آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری برای مشتریان خود فراهم کرده است.

ویپاد

افراد بدون نیاز به ضامن، وثیقه، چک و سفته می‌توانند تسهیلات خرد از این ترابانک دریافت کنند. در این نئوبانک اعطای وام آنلاین بر مبنای اعتبارسنجی شخص وام‌گیرنده است. اعتبارسنجی به‌معنای سنجش رفتار مالی متقاضی در شبکه مالی کشور است.

اما نحوه دریافت وام آنلاین از ویپاد چگونه است؟ این فرایند تنها در چند دقیقه انجام می‌شود و مشتری با فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری را دریافت می‌کند که با استفاده از آن می‌تواند بدون محدودیت، از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور خرید کند.

جهت بهره‌مندی از مزایای حساب پشتوانه ابتدا بایستی در ویپاد افتتاح حساب کنید، کارت فیزیکی را دریافت کرده و آن را فعال کنید. سپس در صفحه اصلی برنامه به گزینه «حساب پشتوانه» رفته و اعتبار مد‌نظرتان را انتخاب کنید. در ادامه ده هزار تومان کارمزد برای اعتبارسنجی و همچنین کارمزدی برای خدمات دیجیتال دریافت می‌شود.

درنهایت و پس از انجام اعتبارسنجی، حساب پشتوانه شما فعال می‌شود و اعتبار موردنظر در اختیارتان قرار می‌گیرد.

پس از اعتبارسنجی موفق و فعال‌سازی حساب پشتوانه، مشتری وارد دوره مصرف اعتبار می‌شود. مهلت مصرف اعتبار برای تمامی مبالغ 10روز است.

دریافت‌کننده تسهیلات، از زمان پایان فرصت مصرف، 20 روز مهلت خواهد داشت (تا روز سی‌ام از زمان دریافت تسهیلات) تا تسویه‌حساب بدهی را به‌صورت «یکجا» انجام دهد یا با انتخاب گزینه «بازپرداخت مرحله‌ای»، امکان بازپرداخت را طی دو الی چهار ماه برای خود فراهم کند.

در تسویه بدهی به‌صورت یکجا، اصل مبلغ بدهی به علاوه 1.5 درصد مبلغ بدهی به عنوان کارمزد بانکی دریافت می‌شود. در تسویه به‌صورت چندمرحله‌ای، بازپرداخت مرحله اول تا یکی‌مانده‌به‌آخر براین‌اساس است که بایستی حداقل 25 درصد از مبلغ اصل بدهی به علاوه کارمزد خدمات دیجیتال و 1.5 درصد مبلغ باقیمانده بدهی را به‌عنوان کارمزد بانکی پرداخت کنید. در مرحله آخر نیز تنها حداقل 25 درصد از اصل مبلغ بدهی و 1.5 درصد مبلغ باقیمانده بدهی را باید پرداخت کرد.

کارمزد خدمات دیجیتال برای اعتبارهای یک، دو، سه، چهار، پنج، هفت، ده و پانزده میلیون تومانی به‌ترتیب معادل ۱۵، ۳۰، ۴۵، ۶۰، ۷۵، ۹۱، ۱۰۰ و ۱۵۰ هزار تومان است.

در اولین مرحله درخواست تسهیلات بدون ضامن و وثیقه، امکان دریافت اعتبار یک میلیون تومانی وجود دارد. درصورت دریافت و مصرف این اعتبار و بازپرداخت آن، امکان دریافت اعتبار 2 تا 15 میلیون تومانی به‌صورت خودکار، مبتنی بر رفتار مالی در اپلیکیشن ویپاد شامل سپرده‌گذاری، تراکنش با اپلیکیشن، پرداخت به‌موقع بدهی تسهیلات دریافتی و… فراهم می‌شود.

  • سقف مبلغ تسهیلات: 15 میلیون تومان
  • بازه اقساط: حداکثر 4 ماه

دریافت وام آنلاین از بلوبانک

بلوبانک نئوبانکی است که می‌توان در آن وام خرد گرفت و شرایط بازپرداخت آن را نیز تعیین کرد.

وام آنلاین بانکینو

برای بهره‌مندی از وام بلوبانک ابتدا بایستی در این نئوبانک حساب باز کنید. افتتاح حساب در آن نیز ملزم به نصب اپلیکیشن و احراز هویت است. پس از افتتاح حساب به قسمت «بلوکلاب» بروید و از آنجا وضعیت دریافت وام خود را مشاهده کنید.

مبلغ وام آنلاین بلوبانک بین سه تا ده میلیون تومان است که برای دریافت آن نیازی به وثیقه و ضامن نیست، اما بایستی سه ماه از افتتاح حساب شما گذشته باشد. این شرط نیز به این دلیل است که مبلغ وامی که به شما اختصاص می‌یابد، براساس میانگین حسابتان در سه ماه متوالی است. برای دریافت وام، امتیاز اعتباری شما بررسی و تأیید می‌شود.

میانگین حساب شما باید به مدت سه ماه متوالی، هر ماه حداقل سه میلیون تومان باشد. به‌طور مثال، اگر هر روز سه میلیون تومان یا فقط یک روز از ماه 90 میلیون تومان در حساب خود داشته باشید، میانگین حساب شما سه میلیون تومان خواهد بود.

سود این وام 22 درصد و کارمزد آن 4 درصد است. حداکثر مدت تسویه تسهیلات دریافتی نیز 6 ماه است. اگر کل مبلغ وام را در کمتر از یک ماه تسویه کنید، نیازی به پرداخت سود نیست.

نئوبانک سامان طی همکاری با پلتفرم‌های اقساطی، به مصرف‌کنندگان نهایی تا صد میلیون تومان نیز تسهیلات می‌دهد که شرایط مخصوص به خود را دارد و خارج از موضوع این گزارش است.

  • سقف مبلغ تسهیلات: 10 میلیون تومان
  • بازه اقساط: حداکثر 6 ماه

وامینو از بانکینو

بانکینو یکی دیگر از نئوبانک‌های شناخته‌شده بوده که متعلق به بانک خاورمیانه است. مشتریان این بانک با استفاده از سرویس وامینو می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان و بدون نیاز به ضامن، چک یا سفته، تا سقف 10 میلیون تومان وام آنلاین دریافت کنند.

وامینو

بانکینو به مشتریان خود تا سقف 10 میلیون تومان وام فوری آنلاین بدون نیاز به ضامن، چک یا سفته ارائه می‌کند که 2 درصد سود سالیانه دارد. برای بهره‌مندی از این تسهیلات بایستی اپلیکیشن بانکینو را نصب و در آن افتتاح حساب کنید.

مشتریان این نئوبانک، یک امتیاز اعتباری دارند که در بخش بالا، سمت چپ اپلیکیشن، قابل مشاهده است. این امتیاز براساس میانگین موجودی حساب شما در ماه‌های گذشته محاسبه شده و به شما تعلق می‌گیرد.

شما به‌ازای هر یک میلیون تومان متوسط موجودی در هر ماه، یک امتیاز اعتباری دریافت خواهید کرد و این امتیازات تا 6 ماه با‌هم جمع خواهند شد. به عنوان مثال، اگر به‌طور متوسط دو میلیون تومان در حساب بانکینو داشته باشید، در ماه اول امتیاز شما دو، ماه دوم امتیاز شما چهار و به‌همین‌ترتیب در ماه ششم امتیاز شما 12 خواهد شد. پس از ماه ششم، موجودی 6 ماه آخر شما مبنای محاسبه امتیاز خواهد بود.

برای دریافت وام ده میلیون تومانی بایستی 100 امتیاز داشته باشید. میزان امتیاز لازم برای دریافت وام یک و پنج میلیون تومانی نیز به‌ترتیب 10 و 50 امتیاز است.

پس از جمع امتیازات کافی و فعال‌شدن یکی از سطوح اعتباری برای شما، گزینه «دریافت» در بخش وامینو برایتان فعال می‌شود. با کلیک روی این گزینه و طی چند مرحله ساده، در کمتر از هفت دقیقه می‌توانید وام آنلاین دریافت کنید.

سررسید تسویه هر تسهیلات دریافتی، پایان همان ماه شمسی است که وام را دریافت کرده‌اید. درصورتی‌که شما در زمان سررسید وام گرفته‌شده را پرداخت نکنید، مشمول جریمه خواهید شد (6 درصد علاوه بر سود اولیه). در‌صورتی‌که تا 60 روز پس از سررسید همچنان وام خود را پرداخت نکرده باشید، این موضوع به‌عنوان سابقه بدحسابی در بانکینو و در بانک مرکزی ثبت خواهد شد.

  • سقف مبلغ تسهیلات: 10 میلیون تومان
  • بازه اقساط: 1 ماه

در این مطلب سعی کردیم به مقایسه نئوبانک‌های دریافت وام آنلاین بپردازیم و بهترین پلتفرم‌های دریافت وام آنلاین را به شما معرفی کنیم. نئوبانک‌های دیگری نیز در کشور در حال فعالیت هستند که تا لحظه تنظیم نگارش این مطلب، تسهیلات آنلاین بدون وثیقه و ضامن به مشتریانشان ارائه نمی‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *