وبینار آمادگی آزمون A1 زبان آلمانی

وبینار آمادگی آزمون A1 زبان آلمانی

توضیحات وبینار

افرادی که به صورت خانوادگی به آلمانی میخواهند مهاجرت کنند بایستی که حتما مدرک A1  از موسسه گوته یا او اس ده بگیرند . در این وبینار میخواهیم در مورد این آزمون ها صحبت کنیم .

همچنین در این وبینار در مورد تکنیک های امتحان و معرفی بخش های مختلف امتحان نیز صحبت میکنیم.

در پایان این وبینار از دوره ی آفلاین آمادگی آزمون که توسط شخص آقای علی نبی زاده و با حمایت دویچ سنتر تهیه شده است برای اولین با رو نمایی میشود.

سرفصل‌های وبینار

بخش های  آزمون A1 گوته و او اس ده

آزمون A1 گوته مثل بیشتر آزمون های زبان خارجی از چهار بخش تشکیل شده است:

 • یک بخش نوشتاری که توانایی شنیداری(horing)، خوانش(lesen) و مهارت های نوشتاریschreiben)) شما را می سنجد و زمان آن 65 دقیقه است.
 • یک بخش شفاهی که مهارت های گفتاری(sprechen) شما را می سنجد و 10 تا 15 دقیقه زمان دارد.
 • چگونه برای آزمون A1 گوته آماده شویم؟حتی شرکت در یک آزمون ساده هم نیاز به آمادگی مربوط به خود دارد. اگر قرار باشد در مسابقه ای شرکت کنید باید شرایط آن را بدانید والا بازنده خواهید بود. بسیاری از افراد بر این باور هستند که شرکت در سطوح پائین آزمون های زبان خارجی نیاز چندانی به مشاوره و آموزش حرفه ای ندارد. مسئله ای که در اینجا فراموش شده فرمت خاص آزمون مورد بحث است. بدون توجه به میزان تخصص و سطح آزمون مربوطه، عدم آشنائی فرد با نوع سوالات و فرمت امتحان می تواند قبولی در آن را مشکل کند، آزمون A1 گوته هم از این قاعده مستثنی نیست.
 • ساختار آزمون گوتهساختار آزمون گوته A1آزمون در این سطح ۶۰ نمره دارد و برای قبولی در امتحان باید نمره ۳۶ یعنی ۶۰% از نمره کامل را کسب کنید.شنیدار A1این بخش دارای ۱۵ نمره و ۲۰ دقیقه زمان است. این بخش از آزمون سه قسمت دارد. بخش اول که دارای دیالوگ آلمانی است، ۶ سوال و در نتیجه ۶ فایل صوتی دارد. هر سوال سه گزینه دارد. در این بخش تمام ۶ فایل صوتی هر کدام دو بار پخش می شوند. در صورتی که با دقت گوش کنید، زمان کافی برای پاسخ به سوالات خواهید داشت. بخش اول دارای ۶ نمره است.بخش دوم : ۴ سوال و ۴ فایل صوتی دارد. هر فایل صوتی تنها یک بار پخش می شود. سوال در قالب یک جمله مطرح می شود و با توجه به فایل صوتی باید متوجه شوید که آیا جمله داده شده صحیح است یا غلط. این بخش شامل اعلامیه های صوتی می شود. بخش دوم ۴ نمره دارد.در بخش سوم ۵ سوال خواهید داشت، و در این بخش نیز سوالات سه گزینه ای هستند. هر فایل صوتی در این بخش دو بار پخش می شود. در این بخش شما یک مونولوگ به آلمانی خواهید شنید. بخش آخر ۵ نمره دارد.خوانش A1این بخش از آزمون 15 نمره دارد و 25 دقیقه زمان می برد. بخش خوانش امتحان گوته A1 نیز سه قسمت اصلی دارد که در ادامه می توانید جزییات آن را ببینید.
  • در بخش اول که ۵ نمره دارد، به شما متن یک نامه یا ایمیل داده می شود. قالب سوالات نیز صحیح و غلط خواهد بود.بخش دوم خوانش نیز 5 نمره دارد. در هر سوال این بخش شما دو اسکرین شات (عکس از صفحه) از دو وبسایت داده می شود و یک هدف یا نیاز مطرح می شود. و شما باید متوجه شوید و انتخاب کنید که کدام یک از دو وبسایت a یا b به شما در رسیدن به آن هدف یا پاسخگویی به نیاز مطرح شده کمک می کند.بخش سوم نیز مانند دو بخش قبلی 5 نمره از بخش خوانش یا لزن گوته a1 را تشکیل می دهد. در هر سوال شما کمی اطلاعات متنی یا یک پوستر خواهید داشت. در اینجا نیز شما 5 جمله خواهید داشت که باید با توجه به اطلاعات ارائه شده بفهمید که آیا درست (Richtig) یا غلط (Falsch) هستند.
  نوشتار (Schreiben) A1این بخش از امتحان A1 گوته ۱۵ نمره داشته و ۲۰ دقیقه طول می کشد. در بخش نوشتار آزمون، تنها دو بخش وجود خواهد داشت.
  • در بخش ۱ که ۵ نمره دارد شما باید جاهای خالی در یک فرم را پر کنید. در اینجا اطلاعات متنی راجع به یک نفر به شما داده می شود که باید با آن یک فرم را پر کنید (مثلا فرم رزرو هتل یا رزرو پرواز). لطفا در این بخش اشتباها اطلاعات خودتان را وارد نکنید.در بخش دوم از آزمون نوشتاری گوته سطح A1 به شما موضوعی داده می شود که باید در رابطه با آن یک ایمیل یا یک نامه بنویسید. علاوه بر آن 3 مورد به شما داده می شود که باید در آن ایمیل یا نامه به آنها بپردازید و آنها را پوشش دهید. در رابطه با این 3 مورد باید حدود 5-6 خط یا به عبارت دیگر 30 کلمه بنویسید.
  آزمون شفاهی گوته A1 (Sprechen)در آزمون شفاهی شما باید ۳ بخش را پشت سر بگذارید. نکته قابل توجه این است که آزمون شفاهی با حضور ۳ تا ۴ داوطلب به صورت همزمان در کنار هم برگزار می شود.
  • بخش اول آزمون شفاهی 5 نمره دارد. در این بخش شما باید با توجه به سوالهایی که داده می شود (نام/ملیت/سن/…) خود را معرفی کنید. ممکن است ممتحن از شما راجع به شماره تلفن، تاریخ تولد، یا آدرس ایمیلتان بپرسد و ممکن است لازم باشد بعضی از این موارد را هجّی (spell) کنید.بخش دوم نیز دارای ۵ نمره خواهد بود. در این بخش به شما ۳ برگه داده می شود که در آنها یک تم مشخص می شود (مثلا غذا) و یک کلمه نوشته شده است (مثلا یکشنبه) و شما باید با توجه به موارد داده شده از یکی از داوطلبین یک سوال بپرسید (مثلا یکشنبه ها چه غذایی می خوری؟). او نیز باید به پرسش شما پاسخ دهد. همین اتفاق برعکس نیز می افتد و شما نیز باید به پرسش های پارتنر خود پاسخ دهید.این بخش هم ۵ نمره دارد و تا حدی شبیه به بخش دوم است. در این بخش به شما یک عکس داده می شود (مثلا یک سیب) و بعد شما باید با توجه به عکس داده شده از پارتنر خود درخواستی را مطرح کنید (مثلا می توانی آن سیب را بخوری؟ یا می توانم آن سیب را بخورم لطفا؟). برعکس همین اتفاق نیز خواهد افتاد.
  در نظر داشته باشید که در امتحان به شما برگه پاسخنامه داده می شود و باید پاسخ های خود را به این برگه منتقل کنید (البته بجز بخش شفاهی).

مخاطبین

آزمون Goethe-Zertifikat

شش نوع آزمون Goethe-Zertifikat وجود دارد که هر کدام مربوط به سطح CEFR از A1 تا C2 است. این آزمون ها توسط انستیتو گوته، یک سازمان مستقل که به مطالعه زبان و فرهنگ آلمانی اختصاص دارد، اداره می شود. نسخه‌های مختلف آزمون‌های Goethe-Zertifikat برای سطوح A1 (مبتدی پایین) تا B2 (متوسط) هم توسط دانش‌آموزان جوان ‌تر و هم برای بزرگسالان قابل انجام است. با این حال، آزمون ها برای سطوح C1 و C2 فقط برای بزرگسالان است. دانشجویان، متقاضیان ویزا، یا کارگران همگی می توانند از دریافت Goethe-Zertifikat بهره مند شوند. آزمون Goethe-Zertifikat C2 که Grosses Deutsches Sprachdiplom (دیپلم بزرگ زبان آلمانی) نیز نامیده می شود، تسلط تقریباً بومی زبان آلمانی را توسط افراد غیر بومی می سنجد. هر زبان آموز آلمانی بالای شانزده سال می تواند در این آزمون شرکت کند. برای افرادی که مایل به تدریس، تحقیق یا تحصیل در آلمان هستند این آزمون بهترین گزینه است.

سوالات متداول

نحوه ی ثبت نام در این وبینار ؟

این وبینار به صورت رایگان هست و فقط شما باید آدرس ایمیل و شماره تماس خودتون رو وارد کنید تا لینک براتون ارسال شود.

محل برگزاری وبینار ؟

این رویداد توسط موسسه نامیرا زبان نوین (دویچ سنتر ) به صورت آنلاین و در پلتفرم اسکای روم و در سایت ای سمینار برگزار می‌شود.برای ورود بایستی که در پروفایل خود قسمت وبینار های خریداری شده برین و شرکت کنید.

آیا با گوشی هم میتوان در وبینار شرکت کنیم ؟

شما علاوه بر سیستم‌های خانگی می‌توانید با تلفن همراه خود نیز به سادگی به وبینار وارد شده و از محتوای آنها استفاده کنید.

آیا بعد از وبینار هم میتونم فیلم وبینار رو ببینم ؟

بعد از برگزاری وبینار ویدیوی وبینار ضبط شده و هم به صورت فایل ویدیویی در دسترس زبان آموزان قرار می‌گیرد. در صفحه ی ای وبینار و همچنین در سایت دویچ سنتر در قسمت وبینار ها نیز موجود میشود.

اگر برای ثبت نام یا ورود به وبینار مشکل داشتم؟

کافیه با شماره تماس 09960185090 در ارتباط باشید چه از طریق تماس چه از طریق تلگرام در هنگام و قبل از برگزاری وبینار راهنماییتون می‌کنند.

این وبینار چه کمکی به من میکنه ؟

از هر روشی که بخواهی به کشورهای آلمانی زبان مهاجرت کنی ، باید آرمون بدی تا مورد تایید سفارت و دولت کشورهای آلمانی زبان باشه ، در این وبینار میخواهیم باهم با یک نمونه آزمون آشنا بشیم تا شما با کلیت سیستم امتحانات موسسه گوته و او اس د روبه رو شین .

در وبینار های بعدی موسسه هم میتونم شرکت کنم ؟

اگر شما به هر دلیلی نمی‌توانید در وبینار این وبینار شرکت کنید نگران نباشید ما میتونیم وبینار بعدی رو بهتون اعلام کنیم فقط کافیه که فرم زیر تکمیل کنید.

به چه شکل میتونم از برنامه های وبینارها و آموزشی موسسه مطلع شوم ؟

شما میتونید در وبسایت ما به ادرس deutschcenter.org از آخرین برنامه های مطلع شوین و همچنین اگر خواستین میتونید با شماره ی 90 50 018 0996 تماس بگیرین و یا اینکه در واتساپ و تلگرام پیام بدین.

زمان برگزاری

شروع وبینار:  4 فروردین 03 – ساعت 19:00

مدت وبینار: 2 ساعت و 55 دقیقه

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام کلیک کنید. هنگام ثبت نام 20% تخفیف با کد تخفیف vanda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *