اخبار و اطلاعیه ها

درباره اجرای برنامه‌ای برای حمایت از استارت‌آپ‌های حوزه مواد هوشمند

استارت اپ موارد هوشمند

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

برنامه گسترش استارت‌آپ‌های حوزه مواد هوشمند در دستور کار معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و صندوق پژوهش و فناوری مدرس قرار گرفت.

 صندوق پژوهش و فناوری مدرس با نظارت و حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برنامه گسترش استارت‌آپ‌های حوزه مواد هوشمند را برگزار می‌کند.

این برنامه با هدف جهت‌دهی جامعه پژوهشی و فناوران به‌سوی ارتقای فناوری‌های مورد نیاز صنایع کشور در حوزه مواد پیشرفته، دستیابی به نمونه تکرارپذیر ماده، تیم‌سازی تخصصی، جذب و توانمندسازی هسته‌های فناور در موضوعات مشخص و طی کردن مسیر توسعه فناوری و سپس جذب سرمایه‌گذار در مرحله اثبات فناوری برگزار می‌شود.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، گام نخست از برنامه گسترش استارت‌آپ‌های حوزه مواد هوشمند ساخت نمونه اولیه آزمایشگاهی با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری است. گام دوم توسعه نمونه ماده و رسیدن به نمونه تکرارپذیر با حمایت شتاب‌دهنده تخصصی و دانش‌بنیان است.

اعضای هیأت علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پسادکتری و کلیه دانش‌آموختگان رشته‌های مرتبط از مخاطبین این طرح هستند. آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال طرح‌ها تا ۳۰ آبان ماه سال جاری است.  طرح­‌های پذیرفته شده تا سقف مشخص در قالب تسهیلات قابل تبدیل به بلاعوض، حمایت خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *