اخبار و اطلاعیه ها

شرایط متقاضیان ایجاد موسسات کاریابی غیردولتی در استان البرز اعلام شد

کاریابی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کار های نوین جوانان وندا:

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان البرز از اعلام شرایط متقاضیان ایجاد موسسات کاریابی غیر دولتی خبر داد.

عبدالله دارایی با اعلام شرایط لازم برای تاسیس کاریابی ابراز کرد: داشتن حداقل ۳۰ سال سن، نداشتن سابقه کیفری مؤثر به تأیید مراجع ذیصلاح ، دارابودن مواردی مانند مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ترجیحاً در یکی از رشته‌های مدیریت، علوم اجتماعی، علوم تربیتی، حقوق، علوم اقتصادی و روانشناسی، کارت پایان خدمت، آشنایی کامل با قوانین و مقررات مربوط به بازار کار و کاریابی و تجربه کاری در زمینه فعالیت کسب و کار حداقل، از مهمترین شرایط متقاضیان جهت ایجاد کاریابی می باشد. 

دارایی افزود: متقاضیان ایجاد مؤسسه کاریابی تخصصی، علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی در رشته‌های مرتبط با حوزه فعالیت لازم است با قوانین و مقررات حوزه تخصصی آشنا باشند. همچنین اشخاص حقوقی متقاضی فعالیت در چهارچوب این آیین‌نامه باید موضوع فعالیت را در اساسنامه خود ثبت نمایند.

مدیر کل تعاون، کار البرز در خصوص وظایف موسسات کاریابی مجاز گفت: مدیران کاریابی های داخلی می بایست نسبت به شرایط بازار کار داخل کشور و استان آگاهی کامل داشته باشند، همچنین نسبت به ثبت نام کارجویان بر اساس شرایط آنان طبق قوانین مصوب اقدام نمایند. 

وی ادامه داد: کاریابی ها می بایست نسبت به شناسایی فرصت های شغلی داخل در محدوده استقرار فعالیت مؤسسه کاریابی اقدام و کارجویان را  به واحدهای پذیرنده معرفی و بکارگیری نمایند و در راستای فعالیت های خود نسبت به  تهیه گزارش های تخصصی دوره ای مربوط به بازار کار محدوده فعالیت موسسه کاریابی وارائه آن به مراجع ذیربط اقدام کنند. 

دارایی یادآور شد: دیگر وظایف  کاریابی جهت ارائه خدمت به کارجویان شامل راهنمایی و معرفی جویندگان کار فاقد مهارت به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور فراگرفتن مهارت های مورد نیاز بازار کار با هماهنگی اداره کل استان، ورود اطلاعات بازار کار به سامانه مربوطه به صورت به هنگام و بهره‌برداری از اطلاعات آن، ارسال به موقع اطلاعات و آمار عملکرد ماهانه به اداره کل استان براساس ضوابط وزارت متبوع،حفظ و نگهداری اطلاعات شغلی و هویتی جویندگان و … می باشد. 

وی خاطر نشان کرد: هماهنگی با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به منظور توسعه دوره‌های آموزشی مهارت متناسب با نیازهای داخلی و خارجی و مبادله اطلاعات با سایر مؤسسات کاریابی به منظور تأمین نیروی کار نیز از دیگر اقدامات کاریابی ها در استان است که در راستای اشتغال کارجویان صورت می پذیرد.

 دارایی تاکید کرد: در حال حاضر در استان اولویت ایجاد مراکز کاریابی در شهرستانها بویژه شهرستان‌های چهارباغ و محلات و مناطق پرتراکم و فاقد کاریابی است، متقاضیان می توانند در این خصوص نسبت به ارائه تقاضای خود به اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی با توجه به شرایط  اعلام شده، وفق دستورالعمل صدور مجوز کاریابی غیردولتی که شرح کامل این دستورالعمل در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایت اداره کل به ادرس alborz.mcls.gov.ir  بخش کاریابی ها آمده است مراجعه و اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *