عبدالله دارایی: کاریابی‌ها رویکرد مهارت محور و تخصصی در موضوع اشتغال داشته باشند

رویکرد مهارت محور

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین حوانان وندا:

جلسه هماهنگی و هم اندیشی کاریابی های غیردولتی استان با هدف اتصال سریع کارجو به کارفرمایان و استقرار کاریابی های استان در شهرکهای صنعتی با حضور مدیرکل و معاون اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز و مدیران کاریابی‌ها در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

در این نشست مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به تکالیف قانونی کاریابی و انتظارات جدید وزارت متبوع از کاریابی‌های استان گفت: کاریابی‌های استان باید برای خود فرصت‌های رقابتی جدید ایجاد کنند، در موضوع مهارت آفرینی، کاریابی‌ها باید بتوانند با مجموعه‌های آموزشی و مهارتی ارتباط برقرار کنند تا نیازهای فنی و مهارتی مجموعه‌های تولیدی توسط نیروی انسانی ماهر تامین شود. کاریابی‌ها باید خود را مسلح به فنون و دوره‌های آموزشی تخصصی مورد نیاز مجموعه‌های کاریابی و مشاوره شغلی نمایند.

عبدالله دارایی در ادامه گفت: کاریابی‌ها به عنوان مراکز مشاوره شغلی باید نسبت به شناخت حوزه پیرامونی خدمت و ارتباط با مجموعه‌های مختلف به عنوان پیشران های تامین نیروی انسانی، بویژه در نیروی انسانی دهه هفتاد فعال شوند.

وی در ادامه گفت: اتصال سامانه‌های مورد نیاز مربوط به استعلامات فنی را هم باید در دستور کار قرار گیرد، در خصوص کاریابی‌های الکترونیکی نیز فراخوان هایی صادر شده است که البته ظرفیت‌های جدید حوزه اشتغال خواهند بود.

دارایی در ادامه گفت: کاریابی‌ها باید به سمت مردم و تشکل‌های مردمی بروند و ارتباط خود را با مردم و تولیدکنندگان تقویت کنند و در میزهای خدمت در نقاط مختلف برگزار می شود، حضور داشته باشند.
در این جلسه هر کدام از مدیران مراکز کاریابی و مشاوره شغلی به بیان دیدگاه ها و مسایل خود پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *