وزیر کار: دولت سیزدهم مصمم بر مهار تورّم است

صولت مرتضوی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه کسب و کارهای نوین جوانان وندا:

وزیر کار گفت: دولت سیزدهم آستین همت را بالا زده تا کشور را از مشکلات برهاند، از همین رو مصمم بر مهار تورّم و از سوی دیگر به دنبال رشد تولید هستیم.

به نقل از تسنیم، سید صولت مرتضوی, وزیر کاردرباره شرایط اقتصادی گفت: هدف‌گذاری دولت رشد اقتصادی هشت درصدی است که یکی از مؤلفه‌های آن افزایش بهره‌وری و تولید دانش‌بنیان است.

وی ادامه داد: روز گذشته 6محصول دانش‌بنیان در شرکت شیرخشک پگاه استان رونمایی شد و این مهم به جد در واحدهای دیگر نیز پیگیری می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خدمات نظام اسلامی در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، 23درصد از جمعیت 35میلیون نفری کشور تحت پوشش بیمه قرار داشتند اما اکنون 75درصد جمعیت 85میلیون نفری ایران اسلامی از نعمت بیمه برخوردارند.

مرتضوی افزود: قبل از انقلاب اسلامی 60تختخواب بیمارستانی در استان وجود داشت اما امروز در شهرستان‌های کوهرنگ، اردل کوهرنگ، فارسان، لردگان و دیگر مناطق استان تعداد قابل توجهی تخت بیمارستانی وجود دارد و در مرکز استان بیمارستان هاجر اضافه و بیمارستان کاشانی بازسازی شده است.

وی تصریح ‌کرد: نسبت به سال‌های قبل از انقلاب، سرانه تخت بیمارستانی در این استان 800درصد افزایش یافته است. هر چند هنوز ناترازی وجود دارد و درصدد هستیم در دولت سیزدهم کاستی‌های موجود را برطرف کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: تکمیل طرح الحاقی بیمارستان هاجر، احداث پنج مرکز درمانی، تکمیل امکانات و تجهیزات بیمارستانی از برنامه دولت سیزدهم در حوزه سلامت استان است.همچنین 2هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی صندوق های بازنشستگی در استان سرمایه‌گذاری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *